şükela:  tümü | bugün
  • milli eğitim bakanı ismet yılmaz tarafından an itibariyle açıklanmaktadır.bir ay süresince tartışmaya açılacak taslak.
  • adı yeni olsa da 1400 yıl önceye kadar uzanacağını tahmin ettiğim taslak.
  • "53 farklı dersin taslak programı hazırlandı. bütün halkımız 10 şubat’a kadar önerilerini bize sunmalı" diyor bakan. ama dersler konusunda bilgi vermiyor. getirilen sözde seçmeli din dersleri yetmedi, halkın önerileri diye işlerine geleni seçip dindar nesil yetiştirme adına saçma sapan dersler ekleyecekler belli ki.

örneğin: (bkz: 15 temmuz demokrasi ve şehitler dersi)
    inkılap tarihi ve atatürk'ün öğretildiği dersleri yavaş yavaş çıkaracaklar tabii ki bu arada.

ekleme: "kendisini zenginleştirecek kitap okuma, sinemaya gitme kültürel mekanları gezme gibi etkinlikler yapsın öğrenci istiyoruz." demiş ayrıca eski milli savunma yeni milli eğitim bakanımız. tamam güzel de diğer dersler ne olacak onları da anlatsanız ya.
  • ciksa da tartissak dedigim taslak sanki bir sey degistirebilecekmisiz gibi
  • http://mufredat.meb.gov.tr/programlar.aspx bu adresten içeriği görülebilen taslak
  • ne millet aşkıymış arkadaş ya. bu nemillete her haltı sorma aşkı ymış.

niye bütün halkınız size öneri sunuyor. konu futboll değil milli eğitim . yeni bir müfredat yapma hevesindeysen bunu önce uzmanlara , pedagog ' lara , çocuk gelişim uzmanlarına , çocuk ve ergen psikologlarına , eğitim alanında global düzeydeki organizasyonlara , öğretmen ve akadamisyenlere sorarsın. onların üstünde uzlaştığı taslağı da sonra öğrenci ve velilere açar son kez o dersi verecek öğretmenlerden görüş alırsın ( malum teori her zaman pratiğe uymaz ) .

çık ortaya : bütün halkımız (!) bize görüşlerini bildirsinler de kendi isteklerini halk istiyor diye geçir . akp ' nin yöntemi hiç değişmiyor.
  • ohal doneminde yapilmistir. sonra da darbe yapiliyor denilince kiziyorlar.
  • millete tünel ismini de sordular ama siyasete çekildi diye kafalarına göre isim koydular.

(bkz: avrasya tüneli)

bunu da millete soracaklar ama gelecek olan her türlü atatürkçü düşünceyi siyasete bağlayacaklar. zorunlu din dersi kaldırılsın desek kaldırılacak mı?
  • matematik dersi müfredatında yer alan değerler eğitimi bölümünü okuduktan sonra bir matematik öğretmeni olarak gerisini okumadığım döküman.

--- spoiler ---

matematik öğretimi sırasında birçok toplumsal değere doğrudan ya da dolaylı olarak öğrencilerin dikkatinin çekilmesi mümkündür. milli, manevi, kültürel ve evrensel değerlerimiz programda ilgili kazanımlara açıklama olarak yazılmıştır. iktisat, kanaat ve şükür, hayat ve anlamı, tutumlu olma, çevre bilinci ve toplumsal duyarlılık değerleri öğretim programının kazanım açıklamalarında doğrudan yer almıştır. doğrudan yazılamayan bazı değerlerin ise ders sürecinde örtük olarak verilmesi hedeflenmektedir.
    --- spoiler ---
  • "müfredat" kavramı günümüzde kullanılmadığı için, başlıklar arasında yaptığım aramalarda bulamayınca ayrıca taslak öğretim programları şeklinde başlık açtığım öğretim programlarıdır. önceki değişikliklerden farklı olarak inceleme ve eleştiriye sunulmuştur.

ilgili programları incelemek isteyenler için programlar burada.