şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: adam haklı beyler)
  konuya hemen kısaca açıklama getireyim. instagram ve facebook üzerinde bolca bulunan kadın türüdür. hamileliklerin başından itibaren göbişim fotoğrafları çeker. babyshower da bi şımarıklıklar. asıl her şey bebek doğduktan sonra başlıyor sabaha kadar uyumadık diye fotoğraf çekmeler.
  hee bi de şey çıktı herkesin bebeği kolik ayhh bu kolik ne zaman geçicek hanımlar:((
  bebeğinin her halini çekiyor. bebek bloggerları, bebeğine instagram hesabı oluşturup hashtag oluşturmalar.
 • daha hamile kalmadan sadece evlendi diye facebook profilinde her gün 100 civarı bebek resmi paylaşan kadının şımarıklığına yakın olandır.

  evlenmeyi de, anne olmayı da hayatının anlamı yapan kadınlar var ya, neyse birşey demeyeceğim. herkesin kendi yolu.
 • daha doğurmadan başlar.

  (bkz: baby shower)
 • artık yediğimiz gıdalar hormonal dengelerimizi çok bozduğundan -en çok da kadınları etkiliyor- çocuk sahibi olmak güçleşiyor.tabi kadınlar bunu başarınca da şımarabiliyorlar.
 • yüksek oranda mevcuttur. müsebbibi ise o annenin kocası olacak ılıktır.
 • ortak facebook hesaplarına çocuklarının ismini de eklerler.
  ilk 6 ay sadece ayak fotoğrafi paylaşırlar nazar değmemesi icin. halbuki bilmiyolar ki o patates suratlı çirkin cocuklarına kimsenin nazar değdirme gibi bir derdi yoktur.
  bebek delisi olan şahsımı dünya bebeğinden soğuttunuz. umarm bes ay sonra yeğenim doğduğunda bu sosyal medya canavarına evrilmem.
 • belki de şımarmanın en haklı sebebidir. çocuk doğuruyor ulan boru çıkmıyor ordan. çekilen acı, verilen emek bir kenara; ama asıl mutluluğu onu eğitme hevesidir. tek taş alınca mı şımarsın şimdi bu kadıncağızlar? tabii ki şımaracak.

  (bkz: entryi yazdıktan sonra masayı devirdi)
 • maalesef herkes gibi benim de yakınımda olan sımarıktır, cocugu fanus icinde büyütüp daha cocuk 3 aylıkken anne dedi demesinden anlamıstım gerizekalı oldugunu. hiç kimsenin cocugu yok da bir tek onların var gibi davranmalarından ve de bugun yemegimizi yidik , kakamızı yaptık guk dedi benim cocugum fena akıllı , dısarı cıkarmıyorum mikrop kapar aman yanına yaklasmayın tarzı olanlardan , evine gittiginizde sizi mikrop yuvası olarak gormelerinden ve de tüm bu embesilligin üzerine en iyi anne olduklarını zannetmelerinden nefret ettirirler.
 • benim de şahit olduğum şımarıklıktır. tamam allah bağışlasın, güzel günlerini göresin ama her anını fotoğraflayıp sosyal medyaya koymak da neyin nesi? hepsini geçtim, hiç mi nazar değebileceğini düşünmüyorsun? olur da anne olursam böyle bir tipe dönüşmeyeceğim. bu da kendime sözüm olsun.
 • sanırsın altın parçası doğurdular. bunların birde dadısı var çocuğumun şımarıklığı vardır. kafaya birde fiyonk şeklinde kurdela bağlamıyorlar mı yemede yanında yat.
hesabın var mı? giriş yap