şükela:  tümü | bugün
  • bir pilin iki ucunu ampule bağlayıp ışık saçan çocuktur.ailesinin onu mucit görmesiyle başlar yalanlar silsilesi.o ampul ışık saçtı ya matematiğe hiç gerek yoktur amk. 'göster pilini amcalara' sözleriyle şımaran çocuk ileride ders çalışmamaya başlayacaktır.sonra msn şifresi kıran çocuk ailesi tarafından hacker ilan edilir.sonra bu çocuk telefona root atmasını öğrendiyse hele siki tuttuk demektir.bu çocuk 12.sınıfa gelir ve götünü kaldıran çevresi 'ders çalış oğlum,iyi bir ünivesiteye girmen lazım' dediği anda cevap bellidir : 'ama baba steve jobs...' netler boktan gelir : 'ama hocam steve jobs...' hepiniz steve jobs'sunuz , tebrikler amk!

    edit : 'yeni neslin kendini steve jobs sanmasi' başlığından ''steve jobs'u örnek alması güzel bir sey'' sonucu çıkarmak bir muhakeme problemidir. 'sanmak' ile 'özenmek' arasında ciddi farklar vardır. her boku mucit zannetmeyelim !
  • futbolcu bozuntusu ya da mankenden bozma kendini sanatçı zanneden gereksiz insanlara özeneceğine bırakında dünyayı değiştirip, yaşamı süresince rüzgarı da arkasına alıp ama öyle ama böyle teknolojide çıtaları yükselten adama özensin zaten. ömrü kısa olmasaydı bu teknoloji dahisi adamın özenen sayısıda bir o kadar artacaktı şüphesiz.
  • valla benim çocuğum olsa alnından öper, sonuna kadar desteklerim. türkiye'de tek bir tane adam çıktı bugüne kadar dünyayı etkileyebilen. o da mustafa kemal atatürk. onun izinden yürüteceğiz zaten de yanına steve gibi adamları örnek alması bu ülke için olmazsa olmaz. belki içlerinden biri onlar gibi olur da bu ülke düze çıkar o zaman.