şükela:  tümü | bugün
  • son yıllarda ortadoğu'da iyice farkına vardığımız olay.

eskinden devletlerin bir sınırı olurdu, bir sabrı olurdu. bana mı saldırdın al sana savaş. askerimi mi vurdun al sana kılıç al sana tüfek diyerekten savaşa girilirdi. yürek vardı eski devletlerde.

-şimdi bakıyorum biri ötekini savaş uçağını düşürüyor, pardon ya sınırı geçmişiniz de ondan vurmuşuz diyor. bizim asker bi bok yemiş kusura bakmayın deniliyor.

-beriki ötekinin üssünü bombalıyor, bizim paralel devlet yapmış diyor çıkıyor.

-geliyor adam askerlerini öldürüyor, ya sizin askerin orda olmaması lazımdı yea diyor. bida orda durmayın taam mı diyor.

savaş sebebi olacak olaylar artık sineye çekiliyor. gibi görünüyor. ne yapıyor devletler sen bana bunu mu yaptın al o zaman ben de ypgyi desteklerim. al lan ypg sana 100 tır silah.

vaay öyle demek o zaman ben de deaşı destekliyorum anasını satayım. al lan deaş sana 500 toyota 100 tane de 4k full hd kamera.

beni niye aranıza almıyosunuz diyen bir başka devlet bir başka terör örgütünü besliyor. köpek savaşı anlayacağınız.

çocuk musunuz olum siz. varsa bi derdin çek kenara konuş.

abd kardeş bak benim senle sorunum yok, ama sorun çıkaracaksan topla adamlarını kapışalım, paylaşalım kozlarımızı. çıkıp erkek gibi savaşalım. yemiyo dimi. sen anca oyun oyna amk köpeği.

buna politika, siyaset, zeka, satranç, batak demeyin kalbinizi kırarım. bu düpedüz korkaklıktır. tarih elbet bunu da yazacaktır.