şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: nestle)
 • 2000lerin basinda cocuklugunu yasamis biri olarak hirsizlik, ahlaksizlik, torpil, taciz, istismar vb. konulari dini agzindan dusurmeyen kisiler vasitasiyla uygulamali ogrendigim icin uzagim.

  edit : imla
 • çünkü yaşadığımız şeyle dinin hiç bir alakası yok.

  uydurma hadislerle kuranla çelişen, ilimden bilimden uzak, geleneksel bir şeyler yaşıyoruz.

  yok şu kadar şu dersen şu kadar günahların affolur.

  kimsenin kuran okuduğu yok ki.(anlayarak)

  söylenecek çok şey var da işte sıkıldım artık
 • (bkz: çünkü çaldılar)

  cevabı oldukça basit olan soru.
 • okuyup, araştırıyorlar. ama konu din sevgisi değil. çünkü sevdirmeye çalıştığınız şey din değil.yapmaya çalıştığınız şey hurafelerden oluşmuş, insanın düşünme yetisini engelleyen,dogmatik yasalardan meydana gelmiş,hatip abilerin boş,beleş anlatımlarıyla insan köleleştirmek. ee sizin tek haneli iqlarınızı yeni nesil doğduğu andan itibaren 3'e katladığı için, azalarak bitecek bu şeyh efendiler.
 • teknoloji ile bütünleşmiş, bilgiye ulaşması bu kadar kolay olan gençlere din adı altında bir dayatma uygular, hayat tarzlarına müdahale edersen tabi sevdiremezsin.
  öte yandan ne zaman bir taciz tecavüz haberi görsek ağırlıklı olarak bu hacı hoca tayfasıyla karşılaşıyoruz.
 • "islam dinine karşı neden bu kadar sertsiniz"

  kim sert acaba?

  "allah ve rasûlüne karşı savaşan ve yeryüzünde fesat çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları, yahut ayak ve ellerinin çaprazlama kesilmesi ya da yeryüzünde başka bir yere sürgün edilmeleridir. bu dünyada onlar için bir zillettir. âhirette ise, onlar için büyük bir azap vardır. ancak kendilerini yakalamanızdan önce tövbe edenler olursa, bilin ki, allah, gafûr'dur, rahîmdir, çok bağışlayan ve çok merhamet edendir." * * * * (mâide, 5/33, 34).

  ayrıca:

  (bkz: kuran'ın insan yapısı olduğunun delilleri)*

  bir de, yüreği yeten her inananın takip etmesi gereken hesap:

  https://twitter.com/aklingozu

  bilmediğiniz bir dilin anlamadığınız sözlerini değil de, bu verdiklerimde yazanları hatim edin, ondan sonra görüşelim. ;)
 • çünkü yaşadıkları ve yaşatmaya çalıştıkları din-dinimiz değil. yeni nesil de bunu görecek kadar akıllı yetişiyor.
  bakın ortadoğu’nun haline, ülkemizin haline, din adı altında gerçekleşen sömürüye, savaşlara, aşağılanmalara.
  bugün islam dini temizlik ile başlarken temiz değiliz (ruhen de bedenen de), kitap “oku” diye başlarken “eğitim alan insanları görünce çıldırıyorum, cehalet iyidir” diyen profesörlere sahibiz. ne yapsaydı gençler, bunlara mı uysaydı...
 • dini sevmenin iyi bir şey olduğu ön kabulünden yola çıkan bir soru. oysa dini sevmek iyi bir şey olamaz. bahse konu din doğaüstü varlık ve hadiseleri inanılması elzem kaideler olarak ortaya koyuyor. oysa çok basit bir gerçek vardır. doğada doğa üstü şeyler olmaz. aksine örnek !!hiçbir zaman!! gösterilememiştir.

  gerçeklikle bağı bu kadar sakat olan öğreti ve kurumlar ancak toplumun ve zamanın sağladığı uygun zayıflık ve çelişkiler altında varlığını sürdürebilir. eğer bu zayıflık ve çelişki yer değiştirir ya da kaybolursa eski şartların boşluklarında yaşayabilen din hayatta kalamaz. ha nolur yerine akıl, bilim mi gelir?bunlar gelmese bile muhtemelen popüler kültür gelir daha eğlenceli hiç olmazsa.