şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nesilden nesile yapılması ritüel olmuş ,yeni nesli şanslı bulup bizim zamanımızda böyle değildi ama biz böyle başarılıydık, böyle iyiydik gibi aşırı öğüt içeren zırvalıklara girmeyeceğim .aksine gıkını çıkarmamayı,haklarını savunmamayı,korkudan susmayı saygı adledenleri biraz eleştirmeyi planlıyorum.bir süredir kuşak farkını aleni gözlemleme şansım oldu;öğrenilmiş çaresizlikleri yok. benim korktuğum zihinsel engel yanılsamalarına, girdiğim hiçbir tümseğe takılmıyorlar sorguluyor,eleştiriyor gerekirse t.şak geçiyorlar. soyut şeyleri değil somut şeyleri gözlerinde büyütüyorlar.bu sebepten korkuların ve bu gibi hislerin değil nesnelerin esiri olabiliyorlar(bu biraz eleştiri içerdi)özgüvenleri yüksek bu çok önemli özgür ve özgün düşünebildikleri için kimsenin kendilerini aşağı çekmelerine izin vermiyorlar.zihinsel engellere takılmadıkları için mizah duyguları gelişmiş.ayrı bi ekolojik dünyaları var gibi.içi doldurulduğu takdirde bize çok şey öğretebilecek bir kuşak var önümüzde .eskilerin maneviyatı,yenilerin steril düşünme becerileri iyi bir voltran oluşturabilir(voltran dedim kuşağım belli)