şükela:  tümü | bugün
  • biz uçak yapamayız biz daha otomobil yapamıyoruz biz kimiz biz neyiz ya neler neler neden bu hâle geldiniz?
    otomobil ülkemizde zaten yapılıyor parasını gavur alıyor ancak ülkemizde yapılıyor, dünya üzerinde üretilen her 67 araçtan 1'i türkiye'de üretiliyor, 2016 araştırma sonucu.

atatürk ne demişti türk milleti zekidir. tamam bazı beş para etmezler yüzünden bu ülkede hiçbir şey yapılmamış doğru. 100 yaşına gelen ülkemiz henüz daha yeni milli otomobil çalışmalarına başladı. 5 dev ortak bulundu 2020 yılında ilk prototip üretilecek, 3 yıl sonrada seri üretime geçileceği düşünülüyor eğer gecikme olmazsa...

bu ülke hürkuş'u yaptı, atak'ı yaptı,bayraktar'ı yaptı, insansız hava araçlarının silahlılarını yaptı.
    neden milli savaş uçağı yapamayalım? zaman alacak ama yapacağız. temel kotil'in 1 saat süren tf-x konuşmasını youtube'da izleyin.

fırtına obüsümüz, kirpimiz, ejderimiz, tüm zırhlı araçlarımız hepsi mevcut motorları yerli değil orası üzücü ama o da olacak yakındır. tümosan milli motorun ilk ateşlenme videosu youtube'da izleyiniz.

altay milli tankımız mevcut youtube'da izleyin ilk prototipinin her şeyi mevcut yaptık anahtarı bizde şuan seri üretimi çoktan başlamış olacaktı ancak geç kaldık yerli motor istedik onu bekledik yapamadık daha doğrusu çok zaman gerekiyor o sebeple alman motoruyla acil ilk 250 partinin üretimine karar verdik diğer 250'si yerli motor ile üretilecek. 2 hafta içerisinde ihalesi sonuçlanacak seri üretim çalışmaları başlayacak. sahalarda gördüğünüzde atak gibi fırtına gibi gurur duyun. kimden satın alalım diye değil hangi firmamız yapsın diye düşünüp ihale açıyoruz. 95 yıllık cumhuriyet tarihinden tut altay çalışmalarına kadar ülkemiz hiçbir şey yapmamış tankın t'si bile diyememiş, buna biz şahitlik edeceğiz gurur duy.

kimseden satın almayacağız emir almayacağız ırak gibi devamlı alan değil, alman gibi amerika gibi hem üretip kullanan hemde satan olacağız.

fırtına sahada afrin'i vuruyor altay'da vuracak bakalım o zaman kendinizi nasıl küçümseyeceksiniz.

f-16'lar iyice eskiyince yerine kimden hangi uçağı satın alalım, kime elpençe duralım diye düşünmeyecek kendimiz yapacağız söz sahibi olacağız, ordun güçlüyse söz sahibisin gerisi yalan. hürkuş'u yaptık milli silahları konuşlandırdık, atak'ı yaptık milli silahları konuşlandırdık seyredin geç olacak çünkü 100 yaşına gelen ülkemde bir çivi bile çakmamış bazı şahıslar yüzünden geç olacak ama olacak buraya da imzamı atarım.

ilk milli piyade tüfeğimizi cumhuriyetin kuruluşundan 90 sene sonra yapabildik mpt-76 bundan evvel mehmetçiğimizin elinde ecnebi ürünü vardı bağımlının da bağımlısı bir ülke oluşmuş peki bunu kim oluşturdu ben mi? sen mi? köydeki ahmet amca mı?

tcg muavenet gemisinin hikayesini hiç okudunuz mu? okuyun sonra milgem'i araştırın gurur duyun yetmez ama olsun zamanla daha iyi olacak, hikâyeyi tarihinizinde.com'dan okuyun diğerleri fıs.

l-umtas, cirit, som, bora-12, mpt-76, akya, zoka, anka, bayraktar, atmaca, arma, kirpi, alpagu, kargu, hürkuş, kasırga, tübitak hgk, mam-l, mam-c, koral, gökdoğan, bozdoğan, sarp ukss...geliştirilmesine devam eden daha nice projeler var... benim belirtmediğim mesela atak'ın pervane pallerinden tut uçuş ekranlarına sistemlerine hepsi milli üretim, aselsan milli elektronik harp sistemlerinden milli hedefleme sistemlerine daha nicelerini yaptık yapıyoruz daha iyisini de yapabiliriz.

insansız hava araçlarının motoru alman motoru yerlisinin üretim çalışmaları devam ediyor, teı pd170 youtube'da trthaber'de ilk çalıştırılma videosu mevcut izle gurur duy.
    meteksan savunma yerli milimetrik radar sistemini yaptı atak-2 çalışmaları devam ediyor onda kullanılacak. aselsan ve harparge milli drone savar...
    göktürk uydularımız, türkiye'nin tamamiyle yerli ve milli ilk haberleşme uydusu türksat 6a 2020'de fırlatılacak, yerli tasarım ve mühendislik diğerleri ortak üretim tecrübe amaçlı takdir edersinizki 90 yıl bir çivi çakılmamış...

velhasılıkelam geç kalmışız ama bir yerden başlamışız...destek ol köstek olma yeter. son zamanlarda milli savaş uçağı ve tankımız üzerinden yapılan rezillikler canımı sıktı doğru.