şükela:  tümü | bugün
 • cafede tanisilacakmis sakın tacizci diye linc edilir hapse atılırsiniz hayatınız kayar ayrica karsidaki evli mi nisanli mi sevgilisi var mi lezbiyen mi feminist mi nerden bilecen a.q. neyse sakinim. yukaridaki kisa kesmis adam hakli. ok boomer deyip gecmek en güzeli.
 • (bkz: ok boomer)
 • su tarz basliklarda salak salak yorumlar yapmayi birakin lutfen. hicbir kadin insan gibi tanisma teklif eden bir adama tacizci damgasi falan yapistirmaz, kendi korkakliginiza kilif uydurmayin.
 • 2000 yılında yazilmis zannettim seneye baktim 2021. baska sözüm yok.
 • aklı başında bir insan sokakta karşı cinsle tanışmaya çalışmaz.
 • eski nesil de olsak internetten tanışıyoruz. sosyal ortam mı kaldı.
 • keşke 2000 yılında olsaydık dedirten durum. internetin ilk zamanlarında gerçekten bu alanda işi olan insan bu teknolojiye sahipti. daha güvenilirdi. şimdiyse herkes sosyal medya hesabı açabiliyor. herkes ulaşılabilir durumda. bu da olumsuz şeyler yaşama riskini artırıyor. tabii ki düzgün arkadaşlık ilişkileri de kurabilirsiniz. mesela kimseye zararınız yok, iyi niyetli ve dürüst bir insansınız. siz sosyal medyada varsanız sizin gibi insanlar da pek tabii olacaktır. ama birbirinize denk gelmeniz ne kadar olası? mesele sadece zarar görmek de değil. kafa dengi denen bir şey var. bu da az rastlanır bir uyum. ama benim üzerinde durduğum kısım insanların maddi-manevi zarar görme ihtimali. internetten tanıştığı kişileri sosyal hayatına dahil eden insanlara saygısızlık etmiş olmayayım ama pek normal bir durum olduğunu düşünmüyorum.
 • ilişkilerin sorunlarının büyümesinin sebebidir bu aynı zamanda. gerçekliğini sosyal gerçeklerden almadığından sanal bir hale bürünmektedir. asla yan yana gelemeyecek insanlar 'hayatlarının aşkını' sanal ortamda tanışarak bulacaklarını düşünmekteler ve yaşamaktalar, hem sıradanlık hem de sığlıktan ibaret bu yüzden tamamı. hop yenisi gelsin, hop yeni bir hesap yeni profil ve yeni insanlar olsun. oysa sokak öyle değil, senden bir tane var. kötü bir şey yaşadın diye hemen şehrini değiştirip yeni bir hayata geçmiyorsun, sindirip yaşıyorsun oysa sanal alem hiç de öyle değil. sevgilisiyle kavga ettiği gece bir tinder hesabı açıp 10 dakika içinde evine adam çağırıp sonra pişman olan yakın bir kız arkadaşım vardı mesela, gerisi insana kalmış ancak sosyal medyadan bir şeyler yaşamak için birileriyle tanışmak hüsrandır. ne olursa olsun sonu kötüdür.
 • en güzel ekşiden tanışılır, yazarın nerdeyse her konuda fikrini gördükten sonra emin olabilirsin o kişiden. tabi fiziksel görünümü de senin için yeterliyse mis.
 • eskiden internetten biriyle tanışıp sevgili olduğumuzda, bunu çevremize söylemeye bile utanırdık. hatta eminim bir çok kişi, reelde tanıştık diye yalan bile söylemiştir.
  şimdiyse ilişkilerin büyük bölümü internette başlıyor ve bu artık iyice kanıksandı.

  sokakta, parkta, cafede, barda, restoranda vs beğendiğin biriyle gidip tanışmak istesen anormal karşılanıyor ama internette bir sürü insanla tanışıp, flörtleşiyorsun.

  eminim milyonlarca kişi karşı cinsle reel hayatın doğal akışında tanışmayı ve flörtleşmeyi özlemiştir ama maalesef bu ülkede artık imkansız gibi bir şey.