• birkaç gün önce dizide duydum ;
    farkmaz : farketmez duyduğum günden beri nedenini düşünüyorum.
  • net şekilde (bkz: mezuna kalmak)’tır. mezuna kaldım ne amına koyim. kazanamadım desene. hadi daha sakin bir kalıp olan tekrar hazırlanıyorum’u denesen?
  • ilk başta ‘araklamak’ olan kelime zamanla ‘çormak’ veya ‘çorlamak’ oldu ve en sonunda da ‘dızlamak’ veya ‘dıızz’

dızlamak nedir ya...
  • 1. "olması ya da olman" kalıbı.

örnek : "peki ben bıdı bıdı bıdıyorken, senin bıdı bıdıyor olman ? " eki eki eki diye de gülerler bi de. en uyuz olduğum kalıp bu. ağza kürekle vurma ihtiyacı doğuruyor duyunca bende.

2. "-mişse demek ki".

örnek : " canımız dondurma çekmişse demek ki ?" . e yala bi dondurma da rahatla madem.

3. "doğrudur".

örnek : " saçlarımızın bir zaman sarı olduğu doğrudur " he oh yanlış görmemişim, doğruymuş allahtan. sizin o ucuz, onaycı egonuza ben.

4. "elendim/düştüm".

örnek : " ben elendim/düştüm kızlar siz devam edin". öyle bi elekte elesinler ki atomlarına kadar ayrış inşallah gerizekalı.

midem kalktı daha yazamayacağım. ağır olun, efendi olun, özgün olun. bu nesil çok özenti ve gevşek bir nesil. biz de özenirdik ama adam gibi şeylere özenirdik; mesela enstruman çalmaya, şiir yazmaya, ne bileyim bir hobi edinmeye. bunlar aptal aptal boş boş şeylere özeniyorlar. hayır biz yaşlanmıyoruz, nesiller yenilendikçe aptallaşıyor.

edit : imla.

çok sonra gelen bonus editi :

- ımdır, umdur eki : instada aptal pozlar kesilen fotoların altında görüyorum bunu bu aralar sıkça ... aptalca bi poz "buluşmaya gidiyorumdur" . bir masa başında dudak büzmeli bir poz " yarın teslim etmem gereken ödevlere hiç başlamamışımdır" ...
  • "merhabalar aq"
  • şundanım olsun, bundanım olsun.

ananı sikim.

aga beeee.
  • sal beni
  • "neyim ben, x'in en y kızı/erkeği falan mı?"
  • (bkz: irite)
    (bkz: türkçe klavye)
hesabın var mı? giriş yap