şükela:  tümü | bugün
 • aldatmaca, kandırmaca... bir insanın kaç 'sevgili'si olur hayatında. mesela o kişiye "sevgilim" deil de, "yeni sevgilim" die hitap etsene sürekli, bi de o zaman görmek istiorm seni. genellikle, öncekini unutmak, öncekinde yaşayamadıklarını yaşamak, öncekine benzetilmek için wardır "yeni sevgili", onun gibi olması istenir, onun gibi sevmesi istenir, en az onun kadar "güzel"(!) öpmesi, onun kadar iyi bakması, filhakika onun kadar ilgilenmesi. "yeni sevgili", insana en liberal yaklaşımdır, en kabullenilemez olan sıfattır. kimileri "yeni sevgili" olmayı isteyebilirler, o, aciz olandır.
 • ötekinin bize etiklerini çekmek için hayatımıza girerler. kiminle uğraştıklarından haberleri olmadan, bir çaresiz körlük, bir gaflet uykusu boyunca bir ilişkiyi tesadüf gibi yaşar, teessüfle giderler.
 • yenisi olmasi için gerekli $artlarin ba$inda bir tane de eskisi olmasi geliyo....
 • sevgi ve ili$ki cahili insanlar icin yeni tuketimler demektir... sabir ve adrenalin tukendiinde eskiye donu$uverir
 • birinin yeni sevgilisi olarak tanıştırılmak sinir illeti bir olaydır. (dedirten baslik) (yaşasın edit özelliği ve eski entryleri legale çıkarma çabası)
 • mor kaplamalar şık durur aynada,
  safkan ve öğrenilmemiş ısırıklar işlemesidir aşığın,
  ciltleyip eskileri arşive kaldırmak hata,
  bütün kitapları yakmak lâzım,
  kendimiz fark edebilmek için uygarlığımızı...
 • eski sevgiliyi kiskandirma gereci.
 • sanki ağzı var dili yokmuş gibi kendisine değil ekürisine yöneltilen "kaç yaşında oldu annesi" tadında akıllara seza sorularla muhatap olan, "yeni" sıfatını elinde bulundurduğu o bir kaç haftalık, bazense duruma göre aylık sürede halef - selef muhabbetlerine malzeme olup selef(ler)i ile karşılaştırılan, gözünün içine içine bakılıp seslendirilmese bile "yenisi bu mu?" alt yazısı geçilen bir takım* zor anlar yaşayan insandır yeni sevgili. yeni olma halleri durumları geçene dek aile/arkadaş/mahalle gibi gerekli-gereksiz kimi kurum ve kuruluşlar tarafından ayrıntılı gözleme alınır, "boyu kısaymış", "kambur duruyor", "iyi çocuk da çok sessizmiş" gibi asla sorulmamış ama her zaman yapılması -yazılı olmayan kanunlara göre- şart olan yorumlar esirgenmez. böyle antin kuntin kıyasla, ölçüp biçmeyle üzmeyelim sevgiliyi. sevgili, ki yeni olsun, oturaklı olsun (molla olmasın) halihazırda içinde bulunulan zamanda -tercihan- bir tane olandır, sevgili sıfatının başına eski - yeni konması caiz değildir*.

  (ve eski kara kuvvetleri komutanı denmez, kara kuvvetleri eski komutanı denir, kara kuvvetleri eskimez, orgeneral çetin bey eskir, misal, belirtmeden geçmeyeyim dedim*)
 • yeniden oturup kendini anlatacam diye ugras babam ugras... yorgunluk vesilesi...
 • tanınası insan...başta esrarengiz gelen ama soora bunu yitirip hayatın bi parçası haline gelen, insanı sorumlu yapan şahıs.