şükela:  tümü | bugün
  • bankacı kızlar arasında çok yaygındır. yeni manita yapılınca ilk iş kkb performansına bakılır. adam kredi alıp ödemiş mi yoksa borç mu takmış. toplam riski ne kadar, maddi gücü nedir vs. kkb puanı düşük adamdan hayır gelmez zira.

(bkz: kkb)
  • tahminim yasal olmayan bi bakma halidir. kişilerin özel bilgilerinin kişisel çıkar vs. sebebiyle görevi suistimal vasıtasıyla sikertilmesi felam. hukukçular bunu daha derli toplu ve ağdalı bir şekilde ifade eder kesin. bi sonraki anayasayı inciciler yazsın bence. yakalayanın elinde kalıo zate anayasa. he he bu anayasa şeysi deyil bilyoz. araya sokurttum.
  • (bkz: ranseyman)
  • nereden baksan gereksiz bir iş. zira bedavaya kkb performansına bakan insanoğlu, bırakın oğlunu bir bankacı kız var mıdır merak ederim.

en azından sorgu ücreti ödemek demek. tabii bankanızda "her önüne gelenin kkb'sine bakabilirsin şekerim, tip box'a sorgu ücretini at yeter" diyen bir şube müdürüyle çalışmıyorsanız.

bu kadar zahmet yerine tcmb, sgk-vergi borcu, icra-haciz bilgilerine bakmak hem daha eğlenceli hem de bedavadır. cebi yormaz, stres yapmaz. "ama veriler anlık diyil ki ordaaaa" diyene de kadı kızı örneğini ve baldan tatlı sirkeyi hatırlatmayı bir borç bilirim.
  • yaklaşık 4 dolar maliyet yaratır.. yasal mı değil mi orasını bilmiyorum ama kesinlikle etik değildir.. bunu yapana "kıçını da koklayaydın ya" denmelidir..

tüm bunların yanı sıra özünde yeni sevgilinin maddi durumuyla ilgili araştırma yapmak anlamına gelir ki ben bu noktadan orospuluğa uzanan bir çıkarım yapardım ama şimdi halim yok.
  • bir de ilave yapayım..

eskiden papatya falına bakılırdı.. seviyor, sevmiyor, seviyor, sevmiyor.. şimdi parası var mı yok mu diye bakılıyor vermezden evvel. lakin aslında yanıltıcıdır bu çaba..

adamın bok gibi parası var ise hayatında hiç bir bankayla kredi ilişkisine girmeye ihtiyaç duymamış olabilir.. kredi kartı bile kullanmaz böyle adam. bu durumda kkb'ye bakan bişi göremez.. boş olur kkb'si. adam belki bankayı satın alacak ama bu adama kredi bile çıkmaz kkb'si boş diye..

o nedenle ben bunun yerine kıçını koklamayı öneriyorum bir kez daha.. tabi adamın yada kadının gözü yerine cüzdanına bakmayı tercih edenlere.
  • bunun bir değişik versiyonu kbb performansıdır. yani kulak burun boğaz kombinasyonu..
    yeni sevgiliniz; her şeye inanmıyorsa, bilmediği işlere burnunu sokmuyorsa ve her boku yemiyorsa üstün performans göstermiş sayılır.
    başka da aday yoksa elden kaçırmayıp evlenme teklif ediniz.
  • dini imanı para olan hanım kızlarımızın yapacağı eylem. bunu yapan kişiden uzak durmakta fayda var zira maddi kayba uğradığınız an saçma bir bahaneden tekme yiyeceğiniz garanti gibidir. bu tür kadınlar genelde gerçek sebebi bile söyleyemez ayrılırken.
    (bkz: kendimden biliyorum)