şükela:  tümü | bugün
  • iki türlüsü vardır. ya yeni tanıştığınız insana 10 üzerinden 10 puan verirsiniz ve zamanla düşürürsünüz, ya da 0 verip zamanla yükseltirsiniz. hangi yolu izlerseniz izleyin, yeterli süre geçtikten sonra o kişi sizin gözünüzde gerçek puanına ulaşır ve o seviyede sabitlenir. ilk başlarda elinizdeki veriler minimum seviyede olduğu için çok kısa sürede puanda çok oynama olur. zamanla puanın değişimi de yavaşlar ve nihayetinde gerçek seviyeye gelir. yani seçeceğiniz yol, o insanı tanıyana kadar ne kadar yıpranacağınızı belirler, sonucu değil. birinci yol daha yıpratıcı ama daha keyifli, ikinci yol daha az yorucu ama aynı zamanda daha renksizdir.
  • çok kısadır.
    "aslında" ilk izlenim her zaman doğrudur.
    allahın hanzosu değilsen tabii..
  • 'ben adamı gözünden tanırım, ilk izlenimlerim her zaman doğru çıkar' diyenler açısından hüsranla bitecek süreçtir. bu söylediklerine gerçekten inananlar, ya gerçekten çok saftırlar ya da karşılarına çakal tabir edilen kişiler hiç çıkmamış kişilerdir.
    yeni tanıştığınız kişilere güvenebilmek için biraz bekleyin, unutmayın ki bu insanlarla yeni tanıştınız ve bu güne kadar onlar olmadan bir şekilde idare ettiniz.