şükela:  tümü | bugün
  • uzak durulması gereken insan, yol yordam bilmez samimiyet kurulmaz.
    ne ara sen oldum ben daha 3 dakika oldu tanışalı.
  • insanlarla olan münasebetlerimde turnusol görevi gören tipin insanıdır. uygun adımlar atılmazsa size giderek yapışkan ve cıvık hal alacak nur topu gibi bir arkadaşlık olarak geri dönecektir.
  • beni feci derecede rahatsız eden ve anında kendisinden soğutan gereksiz tiptir.
  • her şirkette bir tane olduğunu düşündüğüm sivri zekalı uyuz tip.
  • samimi ve iyi niyetle yaklaşıyor ve sizi kendine yakın hissettiği için böyle söylemiş olabilir. bence bu kadar triplenmenize gerek yok.

sen benim kim olduğumu biliyor musun da deyin tam olsun.

keşke türkçe'de de ingilizce'de olduğu gibi sen/siz ayrımı olmasa. bazen sadece sen/siz muhabbeti yüzünden ego kasıyoruz. boş boş işler.
  • ağzına sçın direkt,hiç birşey diyemezler,yeni tip çomarlar hep böyle,monşerliğimiz önünde eğilecekler.

tanım:görgüsüzdür.
  • aynı zamanda size “ sen” diye hitap etmelerine karşın dizin ona “sen “ demeniz onlrın hoşlarıma gitmez.

bu durumun ego ile zerre alakası yok ( en azından benim açımdan bakılınca öyle egolu biri değilim) birinin bana sen demeyi bırak ismimle hitap etmesi aşırı derece rahatsız edici geliyor.
  • zengindir. kendimden biliyorum.
  • çok takılmaması gerekilen tiptir. gereksiz bir ayrıntıdır. bir insanın sen diye hitap etmesinden ziyade nasıl bir ifade ve ses tonuyla konuştuğu daha önemlidir. sen diye hitap şeklinden rahatsız olunuyorsa bile, rahatsız taraf sürekli siz diye hitap etmeye devam ederse karşı taraf bunu anlar zaten, insanları hemen yargılamamak lazım.
  • tanımadığı bir insana mehmet bey diye telefon açıp, görüşmeyi "tamam memocum" diye bitiren bir arkadaşım var. case closed.