şükela:  tümü | bugün
  • evet ben buyum. sürekli yeni modeller çıkarken alacağım model hemen eski olacağından,alıp çıktığım dükkana yarın gelsem değerinin yarısını kaybetmiş olacağı için değiştirmek istemiyorum. ama içten içe de içim gidiyor yeni modellere.
  • (bkz: cumartesii)

kullandigim telefon o kadar eskidi ki piyasada buna uygun telefon kabi bile bulamiyorum. ama who cares bro, we re happy.
  • samsung yüzünden olduğum kişidir. 4 senedir telefona o kadar alıştım ki yeni modeller beni cezbetmiyor. tek değiştirme nedenim belki telefonun hafızasının artması ve hızlanma ihtimali. ama gelenin gideni arama ihtimali de vazgeçiriyor. misal eski telefonda kalan verilerin aktarımını düşündükçe bile insan vazgeçiyor.
  • aslında açık konuşmak gerekirse yeni telefon almak istemiyorum, lakin sistem buna zorluyor insanı.

bu ay başı telefonumun ekranı bozuldu, bozulan telefon da samsung s3.
    sizin anlayacağınız artık miadı dolan bir telefon.
    telefon tamircisine tamir için gittim ve "yahu bu telefon da samsung s3, değiştirmeye değer mi sence ?" diye sordum, tamirci de "yok abim değmez valla" dedi.

"peki iletişimini nasıl sağlıyorsun ?" diye soracak olursanız ay başından beri nokia 1100 kullanıyorum, şirketin eski telefonunu.
    telefonu ilk kullanmaya başladığım zamanlar sıkıntılı geçti açıkçası, internete girme ihtiyacı hissediyordum.
    fakat sonradan aslında ne kadar da bağımlılaştığımızı fark ettim.

açıkçası internetin ne kadar sevmediğim, irrite bulduğum yanı varsa hepsinden uzaklaştım, ve bu kendimi daha iyi hissetmemi sağladı.

instagramda saniye başı fotoğraf çekenler yok, "tinder kullansana olm" diyen pirinçten taş ayıklar gibi kadın seçen insanların saçma sapan lafları yok, eşi ile pazar kahvaltısını saatlerdir defalarca fotoğraflayıp paylaşanlar yok.

görüşmek istediğim biri olursa arıyorum, müsaitse buluşuyorum.
    benimle görüşmek isteyen birisi de varsa arıyor ve görüşüyorum.
    önceden olsa whatsapp üzerinden görüşmek istediğim kişiye yazsam saatler sonra cevap geliyordu, hatta çoğunlukla bana cevap hiç gelmiyordu.

insanlar whatsapp üzerinden arkadaşlarına bile yazmaya üşeniyor, bu derece üşengeçlik ve seçicilik olmamalı.

önümüzdeki ay başı maaş yatacak.
    açıkçası telefon almak ile üniversiteden beri öğrenmeyi düşündüğüm elektro gitarı almak arasında gidip geliyorum.

bakalım, hele bi mayış yatsın da.

not: elektro gitar bilen yazarların dikkatine, sıfırdan elektro gitar öğreneceğim. bu yüzden telefon almam mı daha mantıklı yoksa gitar mı ?
    bir tık uzağınızdayım :)
  • benim bu.
    lüzumsuz buluyorum telefon alma işini. en son elimdeki telefon parçalandı da gidip yenisini aldım.
    bunu alırken de iş gereği aldım, dedim fotoğrafı güzel çeken hangisiyse onu ver, verdi bir tane aldım geldim ve işimi görüyor.