şükela:  tümü | bugün
 • aklı havada taraftar modeli.

  tepeden inme bir tanrı*dır sanki gelen ecnebi futbolcu. gecenin bir vakti uçağı rötar yapmıştır örneğin ecnebi topçunun. sabaha karşı 3 sularında atatürk havaalanına iner. iner inmez adamın etrafı kuşatılır. bir sürü tezahürat yaparlar havaalanı taraftarları. adam önce korkar manzara karşısında ama zamanla alışır. gururu ereksiyon olur bir süre sonra. omzuna hemen bir atkı sarılır. ellerinde olsa halı da serecektirler ayaklarına ama allahtan yapmazlar bu işi. hayal güçlerini aştığından dolayıdır bu, yoksa ilk fırsatta bunu da yapacaklardır. bavullarını arabaya kadar taşırlar.

  ecnebi topçu şaşırmıştır bu ilgi karşısında. otele gelir gelmez yaşlı anneciğini arar. "anne, yahu meğer ben ne kadar ünlüymüşüm de haberim yokmuş. krallar gibi karşılandım burada. gurur duy oğlunla" der. aslında amacı yaşı ilerlediği için son bir vole vurmak ve emeklilik günlerinde profesyonelliğin cenderesinde boğulmasına neden olan ihmal edilmiş seks yaşantısını son hızla şaha kaldırmaktır ecnebi topçunun. taraftar omuzlara alır onu. havaalanı havaalanı olalı böyle gün görmemiştir. ta ki bir diğer transfer elinde bavullarıyla havaalanında seğirtmeye başlayana kadar.

  bağnaz bir tutkuyla bağlıdır futbolcusuna havaalınına gelen taraftar. bu ölçüsüz gösteri, nasıl büyük bir camiaya geldiğini kanıtlamak için midir, yoksa stadyumlara bile sığmayacak bir sevginin havaalanlarında verilen avansı mıdır bilinmez. bilinmez, çünkü zavallı ecnebi topçu çarçabuk tüketilecektir bu iştahı bozuk futbol galerisinde. ama taraftar sessizce giden eski sevgilinin yerine havaalanında yeni bir sevgiliyi karşılamak için yine aynı sabırsızlığı ve hastalıklı ilgiyi kuşanmış bekleyecektir, sabahın kör bir vaktinde.
 • kaan ertem nefis saptamalarından birini de bu konuda yapmıştır.
  havaalanında taraftarların karşıladığı futbolcu elleri apış arasında, acı içinde kıvranmaktadır. bir yönetici, panik, elinde telefon:
  - başkanım, yeni transferimizin testisleri buruldu, naapalım?*
 • en son örneğini sergei rebrov ve abbel xaiverde gördüğümüz yırtık dondan fırlamaya niyetli tarafatar modeli.
 • haziran sonu itibarıyla devreye girecek taraftar modeli. şu an ısınma hareketlerini icra ediyorlar. özellikle galatasaray taraftarları uçaktan birkaç kurtarıcının inmesi için sabırsız gözüküyor.

  kaynak: ekşi sözlük haber ajansı
 • (bkz: ayranic)
 • yıllardır izlediğim filmin acınası oyuncularıdır. dört büyüklerin her sene aldığı her yabancı oyuncuyu havaalanında karşılayıp, sezon sonu gelmeden kovulurken ortada görünmeyen taraftar kitlesidir. şu yabancı oyuncu ve antrenörleri, başarı kazandıktan sonra kutlamayı bir türlü akıl edemeyen taraftar topluluğudur. sadakat insanlarıdır.
 • kulüpten indirdigi güzel cukkanın karsılıgını ödeyen taraftardır..
 • antrenmana baklavayla gelen taraftar olarak da bilinir bunnar.
 • bu taraftar gruplarından bazıları otellerine kadar götürürler yeni transferi. konvoy halinde ve tezahüratlarla.
  geçen gün fabiano eller ve kaleci jefferson'u havaalanından kaldıkları otele dek götüren trabzonspor'lu taraftarları gördüm.
  taraftarlar, hollywood yıldızları gibi fotoğraf çektiriyorlardı elemanlarla.
  adamlar da gördükleri ilgiden dolayı şaşkına dönmüşlerdi.
  biz alıştık tabi.
  gidişlerinin ne kadar sessiz olacağını tahmin bile edemiyorlar, ne yazık ki.