şükela:  tümü | bugün soru sor
  • birçok başlık altında görülebilen ve genelde "burası da kutsal bilgi kaynağı işte" diye alaycı bir tavırla eleştiride bulunan, sözlüğün çok bozmasından dem vuran yazarların çektiği özlemdir.

herhangi bir başlık altında yukarıdakine benzer bir entry gördüğümde dayanamayıp "ne yazmış?", "ne kadar zamandır yazıyormuş?" diye bakıyorum.

karşılaştığım profiller:
    - boş bkz.'larla yazar olduğunu düşünen tip
    - türkçe özürlü tip
    - anket dolduran tip
    - 2 cümle bile kuramayıp 50 karakterle derdini anlatmaya çalışan tip

bakın! bu kişileri üç beş entry'si üzerinden değerlendirmiyorum. söz konusu profillerde 10 entry'nin 8'i falan böyle oluyor genelde. bir de bu profillere sadece eskiye özlem duydukları entry'ler üzerinden ulaşıyorum sadece.

eskiye o kadar özlem duyuyorsanız eski yazarlar gibi yazın, yazamıyorsanız okuyun geçin.
    hem yazamıyor hem de okuyup geçemiyorken "eskiden kutsal bilgi kaynağıydı." diye martaval okumayın.

zira ekşi sözlük, eski sözlük olsaydı yazarlık ömrünüz 3 gün olmazdı.

not: her yeni yazar öyledir demiyorum, hatta eminim değildir.
    yazarımsı diye belirttiklerim benim dikkatimi çekenler.
  • okuması iyi diksiyon gerektiren başlıktır. herkes sonuçta üyelik açmayabilir vakti zamanında. ama bu durum, kişinin eskiden beri ekşi sözlüğü takip etmediği anlamına gelmez. bu olaya göre yazar yargılamanın doğru olduğunu düşünmüyorum.