şükela:  tümü | bugün
  • 23 haziranda imamoğlu'na oy vermeyecegini aciklayan akp'li kürt comar. bugun hdp milletvekilinin akp ile gorusmeler yaptigini aciklamasi uzerine bu kuçu kuçu da sozlukteki azinlik bilmemnesine binaen imamoglu'na oy vermeyecegini, cevresindeki kürtleri de bu konuda orgutleyecegini yazdi biraz evvel. siler miler, ekle uğur'cuğum.

hdp ve akp gorusuyor

--- spoiler ---

oy kullanmayacağım.
    şimdiye kadar seçimlerde nadiren oy kullandım. kullandığım zamanlarda da hdp ve türevlerine oy vermiştim. 31 mart seçimlerinde de faşizmi geriletmek mantığıyla ekrem imamoğlu'na oy verdim. fakat şu sözlükteki mülteci düşmanlığı, azınlık düşmanlığı ve kadın düşmanlığını görünce iktidara taşralı değil de kentli faşizmini taşıdığımızı görüyorum.
    bu saatten sonra elimden geldiği kadar tüm kürtleri bu seçimlerde oy kullanmaktan vazgeçireceğim. sırf sizin inadınıza binali'ye oy veririm diye düşünüyordum ama onu da midem kaldırmıyor. en iyisi bu değirmene su taşımamak ve faşizmin hizip çakışmasını uzaktan izlemek olacak
    --- spoiler ---
  • burası özgür bir ülke değil mi? istediğine oy verir istediğini örgütler. sana mı soracaktı?
    t: tanımadığım bir yazar
  • kendisiyle dün barışıp helalleşmiş ve akabinde de özür dileyip nick altımdaki entry’sini silmesi üzerine aynı jesti yapıp nick altı entry’mi silmiştim ama uğradığım yalana ve iftiraya başkası uğramasın diye tekrar nick altına gelip bir iki not düşmek istedim.

kötü biri olmadığını ama çok rahat iftira atabileceğini gördüğüm bu yazarla “imamoğlu’na oy vermemeleri için çevremdeki kürtleri ikna ediyorum” entry’sini görmem ve bu sözleri komik şekilde eleştiren bir başka yazarın entry’sini buna atmamla tanıştım ama keşke tanışmaz olaydım. mesajı atar atmaz beni çıplak elle gecenin bir yarısı düelloya(evet inanılır gibi değil ama böyle) çağıran bu zatı kale almayıp önce başımdan def etmeye çalıştım ama bu şahıs “korktu kaçtı” diye nick altımda entry üzerine entry girince bu kez “buyur gel bakalım” dedim. 10 dakika önce dövüş naralarıyla atarlanan yazarımız ne hikmetse bir anda berlin’de yaşayan gurtbetçiye döndü ve ne kadar çağırırsam çağırayım hem gelmemekte ısrar etmeye hem de “bakın milliyetçi bir türk erkeğinin nasıl korkak olduğunu görüyorsunuz” minvalinde iftira entry’lerine devam etti. yazar ertesi akşama kadar berlin yalanına devam edince en sonunda dayanamayıp yurtdışında olduğunu ispat için pasaportundaki vize bölümünün ekran görüntüsünü bana atmasını istedim ve bam orada film koptu! iyice köşeye sıkışan yıkanmış perdemiz bu kez işi uzatmak istemediğini belirtip dostluk elini uzattı, ben de bu şahsın annesiyle ilgili güzel düşüncesinden ve mesajlaşmanın başından beri saygılı tavrından dolayı bu eli geri çevirmedim(evet saygıda kusur etmeyen biri ama keşke yalana başvurmasa).

dün mesajlarımızın ekran görüntülerini koymuştum, bugün aynısını yapıp daha fazla kendisini mahçup etmek istemiyorum lakin insanlara tavsiyem; olur da bir gün bu yazara mesaj atma gafletinde bulunurlarsa olayların gelişimde iftiraya uğramamak için ss’leri almayı ve mümkün mertebe bu ve bunun gibileri deşifre etmeyi ihmal etmesinler.

iki gündür maruz kaldığım şeyleri bir çırpıda unutmam bir sonraki yazarın aynı iftiraya maruz kalması anlamına gelir. şimdi yaptığım hareketi barış elini geri çevirmem olarak algılamasın. onca sinir harbine rağmen kendisine karşı en ufak kinim de yok, uğradığım iftiradan sonra bir daha muhatap olmak isteğim de yok. dün konuştuk ve olay kapandı. tek isteğim başkası yaşadığımı yaşamasın. tüm samimiyetimle söylüyorum. gücensin ya da gücenmesin bunu yapmak zorundayım.

sonuç olarak geçmişte onca şey yaşamama rağmen kürtlerden nefret etmiyorum, kendisine tavsiyem o da bize olan nefretini söküp atsın. nefret, düşmanlık iyi şeyler değildir. hele ki bin yıldır et tırnak misali bir arada yaşayan insanlar için hiç iyi değildir. iki kardeş halkız, öyle de kalacağız.

t: selametle dediğim yazar.
  • inanilmaz derecede hasta. hasta yani, patolojik vaka. surekli bi yalanlar, bi tehditler, bilmem neler. taktigi insana da saglam takiyor, bu yuzden hasta diyorum. yani yiyecegi dayak icin sabirsizlaniyor adeta. huzursuzluktan besleniyor.

kürt oldugunu iddia ediyor. kürtlerden sogutmasa bari.

mesaj atarsa muhatap olmayin. cok issiz biri ve bos yapmaya bayiliyor her sizo gibi.

bana bebek katili dedi ya. bana?
  • hem dm’den hem nick altından insanları tehdit edip https://eksiup.com/p/j524129b5cn7 dediği günde şöyle kıvıran https://eksiup.com/p/ac2413575cfe
    https://eksiup.com/p/7a24138ar3p8 kolpa yazar. nam-ı diğer iftiracı.

bir de “davetime icabet etseydi, evimi paylaştığım afgan, suriyeli, nijeryalı vs arkadaşlarım kendisine güler yüz gösterirdi” diye eklemiş (dün geldiğine inanmıyorum ama gelse bile belli ki tek gelmemiş. o cesaret ne arar bunda).

hacı anladık kendine güvenmiyorsun da yanına aldığın suriyeli, afgan vs ile mi beni korkutuyorsun? rte’ye geçen aylarda (bkz: türkiye’ye çatanlar burkina faso’ya çatmışlardır) diyen kabileden destek alsaydın daha iyiydi; afgan suri ne mk? *

e ama insanları tehdit eden sensin. madem yüreğin yemiyor, neden durduk yere milleti “şöyle yaparım böyle ederim” deyip tehdit ediyorsun? hadi tehdit ettin, neden sözünde durup elinden geleni ardına koymadın? dün günboyu beni stalklayacağına şuradayım deyip mesaj atmak yemedi di mi? “şu an yurtdışındayım” sözü gibi o da yalan çünkü. sinsi.

yaptığın her şekilde hukuka, onu bırak mertliğe sığmazken üstüne bir ton rezilliğinle kaldın, değer mi? şimdi de “tehdit etmedim” deyip masumları oynuyorsun. söylediğin şeylerin ss’leri koyayım mı şuraya? hadi onları boş ver, nick altıma yazdıkların bile nasıl biri olduğunu ele veriyor.

komik şey.

neyse hadi allah daha fazla mahçup etmesin, yolun açık olsun. bu hicap sana bir ömür yeter. https://m.facebook.com/…46068404&id=290188687673346

not: günler önce hem özelden hem nick altından tehdit ettiği için mesaj yayınlama hakkım var. yalanlarına devam ederse ekleyeceğim. #90547264
  • kimseyi tehdit etmeyen, buna hakkı ve haddi olmayan bir garip ademoğlu. bu yaşında halen michel zevaco okur. mertçe olsun ister dostluk da düşmanlık da. yukarıdaki mülteci düşmanı, moda çocuğunu düelloya davet etmiş saat yer ve tarih [(bkz:https://eksiup.com/p/5624161ad4qg) vermiştir].
    söylediği yerde de olmuştur.
    (bkz: https://eksiup.com/p/ae24043w7zba)
    (bkz: https://eksiup.com/p/kg240458ws4q)

bizim moda çocuğu maalesef gelmemiştir. bir gün afgan, arap, kürtve türk emekçiler ayakları baş etmeye geldiğinde umarım hatasını anlar.
  • fena halde kurnazdi ama ondan daha kurnazlari vardi. *

daha bi sozluk jargonunda ele alacak olursak -eline vermek daha dogru olur sanki- kendisinin güttüğü koyun kadar coban sikmisligi olanlara oyun atmaya kalkmamasi gerekendir.

(bkz: senin güttüğün koyun kadar ben çoban siktim)

kime ne anlatiyorum, apocu degil mi aq, hepsi ayni topun kumasi.
  • fazla söze gerek yok.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • bu terörist orospu çocuğu dm'de şehitlerimiz için
    "mardin leş dolu gel gör" dedi.
    bu teröristi uçurmak için hangi kanıt lazım?
  • "gotunu siktigimin yavsaklari acliktan geberin bacisini siken mongol soylari"

açık açık bu ülkenin insanlarına hakaret ve küfür eden bir adet terör sempatizanı ırkçı. uçurulması için daha ne gerekiyor?

edit: bu da ilgili entry'nin linki: #96440363

edit: ilgili entry'i kaldırmış ve devletle arasına mesafe koyan türkler, kanımıza susayanlar vs. goygoyu yapmış oysa entry içinde kurduğu cümleler son derece açık ve hitler'e rahmet okutacak kadar net ırkçı ifadeler. sözlük bu tipler yüzünden çöplüğe dönmüş durumda.