• embesil bir işlemdir, "oooon, doookuuzzzz, sekiiiiiizzz..." diye sayilirken bi taraftan tempo falan tutulur bu arada mekanin dj'i muzigi de kismistir. yeni yil basladigi anda cok gaz bi sarki calmaya baslar.
  • sayet elinizde bi kutu bira ve yanınızda yazmaya çalıştıgınız bi hatun varsa 2 dedikten sonra olay mahalliğini terk etmeniz gerekmektedir
  • artık yapacak bişey kalmadığını ` : elde var sıfır `gösteren omuzların düştüğü , çaresizliğin dışavurumu durumudur. eğleniyor gibi yapılması insan güruhuna kendini iyi hissettirir ama gerçekler acıdır.
  • geri sayabilmekte bir sorun yoktur ama sıfır dendikten sonra zıplayarak çığlık atmak ayrı bir yetenektir.
  • hadi saniye sayılsın biyere kadar iyi güzel de, sıfır dedikten sonra herkesin birbirini öpmeye başlaması, sarılması, bir duygu seli oluşması da nedir diyesi geliyor insanın.. ki dün bu vaziyetteyken "napıyorum ulan ben burda" dememe fırsat kalmadan en az 10 kişiyle öpüşüp koklaşmıştım bile..
  • dün gece bazı insanların 10'dan geriye doğru sayması, bazılarının da geri sayma işlemini 11'den başlatması sonucu senkronizasyon sağlanamamıştır. ne yazık ki tekrarı mümkün değildir. elem verici bir 10-11 saniye geçirmişizdir. şaşkınlıktan kimseyi öpemedim. geçmiş olsun.

(bkz: 31 aralık 2005)
    (bkz: artık saniye)
  • yılbaşının anlamsızlığıyla paralel olan ve sevinç nidalarıyla sonlandırılan eylemdir, içinde bulunulan senenin ad değiştirmiş olması ne fark ettiriyo ki...
    yılbaşından hemen sonraki haftaki iş güç, final, ödev teslimi olaylarına daha yaklaşmış olunuyor o kadar
    kötümserlikle gerçekçilik arasındaki farka inanarak bu olayı mantık kayması olarak görüyorum
  • sene i.s 999. katolikler icin karanlik yuzyilin sonu artik. papaliktan bir iddia atiliyor ortaliga: bu senenin son gunu kiyamet kopacak. sen misin bunu diyen. insanlar son gune kadar kendini kiyamete hazirliyor, korkuyor, heyecanlaniyor. son gun geliyor. gece saat 12'ye gelirken insanlar bekliyor ki kiyamet kopacak. kimileri geri sayiyor kimileri nefesini tutuyor.
    saat 12'yi geciyor. bir sey olmuyor. bes dakika daha geciyor, yine yok. on dakika, bir saat... bir gun... yok. kiyamet yok. papaligin guvenilirligi sarsiliyor, papa rezil oluyor ama olsun. herkes hayatta ya! sonraki yilbasinda bu olay geliyor akillarina. basliyorlar geri sayima: on, dokuz, sekiz, ..., biiiir! ve kutlama.

yilbasi kutlayan insanlar icin adettendir. adetin kaynaginin da papaligin halt yemesi oldugu rivayet edilir.
hesabın var mı? giriş yap