şükela:  tümü | bugün
  • milenyum selpağı.
  • gazete olani geri geliyomus.. aslinda zaman olan 'yeni yuzyil' da geliyo.. yeniyuzyil strikes back..
  • (bkz: yeni binyil)
  • sabah grubu bunu kapanmadan once bizamanlar kaset skandallariyla adini duyuran adama satmis ve en iyi yazarlarini kendine gecirmisti.. 3-4 ay sonrada kapandi..
    simdi (bkz: yeni binyil) adiyla cikiyor
  • sporda istatistiki bilgi devrini türk medyasina getiren gazete. kultur,ekonumi ve spor sayfalari okunmaya degerdi. (bkz: chatkapi) isminde bilgisayar ve internet ko$esine bagrini acmisti. her guzel $ey gibi o da son buldu.
  • artık o adla bile çıkmıyor.
  • tv reklamlarında ceylan sanerin oynadığı, orta sağ gazete idi. orta soldaki benzeri radikal daha sonra çıkmaya başlamıştır.
  • eski yeni yuzyil simdilerde vatan gazetesi yazari, okay gonensin'in, imtiyaz hakkini hatira babinda elinde bulundurdugu gazete.
  • sabah grubunun olmasına rağmen, yayımlandığı 1994-1997 civarında gerçekten harika bir gazeteydi. daha çıkmadan, ceylan sanerin hamile rolünde "yeni yüzyıl'ı bekliyorum" diye karnını ovuşturduğu süper reklamıyla dikkat çekmiş, sonra da gerçekten türkiye'de eksikliği hissedilen, cumhuriyet gazetesinin de antipatik hard kemalist tavrı nedeniyle tam karşılayamadığı, o dönemde "referans gazetesi" olarak adlandırılmış ciddi ingiliz gazetesi tarzını karşılayacak gazete olarak yeni bir gazete için fena sayılmayacak bir satış sayısını yakalamıştı.

hoş bir formatı, dizgisi ve de içeriği vardı. o dönem üşenmeyip satır satır okurdum. ayrıca iletişim yayınlarının birkaç yıl öncesinde çıkardığı cep üniversitesi yayınları ile sabah yayınlarının güzel tarih kitaplarını dağıtmıştı okurlarına da deli sevinmiş, hepsini büyük bir iştahla hatmetmiştim. iyi gazeteydi yani, sonra battı, sonra başka adla yeniden doğdu, hatta yine reklamlarında ceylan saner oynamıştı, neyse sonra tutunamadı ve türk basın tarihinde bir başka iz olarak kalmak üzere basın sektöründen çekildi.

not: bay e adli filmin afislerinde mehmetalibey'in entelektüelligini vurgulamak icin elinde tuttugu gazetedir ayrica.
  • cumhuriyet'in yetersizliğinde ortaya çıkmış kalbur üstü gazetelerden biriydi. bağımsız yaklaşımı, liberal tutumuyla takdiri hak ediyordu. çeşitli manevralardan sonra yeni binyıl haline geldi ve daha sonra kapandı.
    (bkz: chatkapı)