şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1520 entry daha
 • https://eksiup.com/b3f593ee6152
  https://eksiup.com/3f593ee0f128
  https://eksiup.com/28834c57a818
  https://eksiup.com/93e3a7106406

  böyle bölücü insanlar var olduğu sürece bu tip terör saldırıları bitmez.
 • özellikle avrupa’da ve tüm dünyada “türk” adının halen “müslüman” adıyla aynı anlamda kullanılması üzücü bir gerçek. hal böyleyken, türkler hristiyan bir ülkeyi anarken direkt olarak tüm hristiyanları kasteden “ingiliz” veya “fransız” şeklinde bir etiketleme yapmamış; aksine, her milleti dinine göre değil ırkına göre ayırmış.

  türkler, malumdur ki tarihi milattan öncesindeki anaerkil ve sonrasındaki seküler devletlere kadar dayanan, türkistan * bölgesinde şamanist/pagan inanışlarla binlerce yıl yaşamını sürdürmüş olan kadim bir ulus iken, sadece islamlaşma sürecinden sonraki kısa tarihiyle ele alınan bir halk haline gelmiş olması oldukça enteresan bir izlenim oluşturmalarına neden oluyor. devlet-i aliyye hanedanının işgal ettiği bir hristiyan şehri olan konstantinopolis ve işgal girişiminde başarısız olduğu diğer hristiyan halkların bugün türklere düşman olup, estirdikleri hristiyan teröründe müslüman hedefleri olursa, hedef içerisinde doğrudan hiçbir türk olmamasına rağmen muhakkak ki “türk” adını da anmalarının sebebi, hristiyanların, osmanlı’nın kuruluşuna kadar süren ve isa dinini yayma amaçlı yapılan haçlı işgalleri gerçeğine rağmen, müslüman fetihlerine yani muhammed dinini yaymak sebebiyle yapılan işgallere tepki göstermelerindeki çelişkidir.
 • fas'ta 2 kadın kafası kesilerek öldürüldüğünde sözlükteki orospu çocukları " o kadınların ülkesi ve gelişmiş ülkeler fas'ı bombardımana tutup bir kişi bile kalmayana kadar katliam yapmalı " demişti. bugünkü saldırıda 50 kişi öldüğü halde kimse yeni zelanda dümdüz edilsin, katliam yapılsın yazmamış. ikiyüzlü yavşaklar.

  annemse " onlar cennete gitmiştir, şehit olmuştur." yorumunu yaptı. sanırım birkaç aydır müslüman kafasına maruz kalmamışım, afalladım. yeni zelanda'nın sivas katliamı gibi bir şey oldu. yine de sivas katliamı kadar korkunç değil, çünkü sivas'ta yüzlerce yobaz katliama alkış tutmuştu, bu katliamda halk alkışlamadı.
 • cami tarayan delinin benzerlerinden bulgar sınırını geçer geçmez tüm slav memleketlerinde zibilyon tane var, ormanlarda rambo gibi kütük kaldırıp indiriyorlar. motorsiklet grupları vs şeklinde paramiliter gruplar oluşturuyorlar, rusya bunları tüm doğu avrupa'da etkin kullanır. slav ırkçısı bu marjinal tipler rusya'nın güdümünde kırım işgali sırasında da sokaklardaydılar. bunlar aynı cami basan terörist gibi silah kullanmayı profesyonel olarak bilen adamlar hepsi kendi kendini gerilla gibi yetiştiriyor. madem başladık o zaman devam edelim.
  bu siteler genellikle ruhsal sorunları olan, tipinde dahi bozukluk yansıyan, kadınlarla iletişim kuramayan, antisosyal, temel iletişim becerilerinden yoksun, 30 una gelse bile hala bir cinsel deneyim dahi yaşayamamış, genellikle ailesiyle yaşayan nadiren iş bulan birey olabilen, tecavüzü hak görecek kadar kadın düşmanı ve pedofili seviyesinde, japon animeleri izleyen, ve cosplay denen anime kostümü yapan topluluklara pedofili yüzünden ilgi duyup bunları taciz eden, aşırı derecede ırkçı, temelsiz ideolojileri ve ırkçı davranışları olan insanlardan oluşuyor. amerikada bu tiplere incel deniyor.
  ilk olarak abd’de elliot rodger denen, zengin ama sorunlu, 21 yaşına gelip hala bakir olduğu için psikolojik sıkıntılar yaşayan (daha önceden de var bu sıkıntılar) bir elemanın okuduğu üni kampüsünü otomatik tüfek ve arabayla basıp katliam yapmasıyla ortaya çıktılar. kendisi saldırıyı yapmadan önce 4chan adlı sitede manifesto yayınladı, saldırıyı yaparken polis tarafından öldürüldü. 4chan isimli sitede ise kendisi ilah gibi görüldü. bir süre sonra kanada’nın toronto kentinde yine 4chan kullanıcısı alek minassian, bu sefer profesyonel asker olan bir kişi kadın düşmanlığı ve bakir kalma motivasyonuyla saldırı yaptı, bu saldırı daha kanlı ve profesyoneldi. bu adam da saldırıyı yapmadan önce 4chan forumlarında, elliot rodger’ı önder olarak gördüğünü ve saldırıyı ona adadığını paylaştı
  geçtiğimiz sene abd’de sinagog basan bir kişi de aynı şekilde 4chan kullanıcısı, komplo teorilerini bozma amacıyla gerçekleştiriyor saldırıyı. alt-right denilen yani açılımı alternative right olan ve türkçesi alternatif sağ fraksiyonu olarak çevirilebilecek bir ideolojinin destekçisi bu insanlar. alt right eski nazi ve pagan sembolizmini sık kullanıyor, anti semitistler, göçmen sorunlarını öne çıkarıp müslümanlardan da nefret ediyorlar. kendilerinden olmayan siyahi ve beyazlara da saldırı yapmaktan pek çekinmiyorlar. erkekliği yüceltip kadın düşmanlığı konusunda doktrinler yazıyorlar -red pill, mgtow- gibi. bu doktrinleri okuyanlar genelde vücut geliştirmeye yöneliyorlar kadınlara alımlı görünmek için. bir kısmı da eşcinselliğe yöneliyor ama genelinin sonu ya bir şiddet eylemi ile ya da intihar ile bitiyor. alt-right denen ideoloji komünizm ve nazizmin karışımı gibi bir şey, doğayı korumak önemli, geleneksel aile düzenini savunuyorlar, şirketlerin dünyayı yönettiğine ve bunları da yahudilerin kontrol ettiğine inanıyorlar. saldırılarının motivasyonları arasında ırkçılık, kadın düşmanlığı, toplum tarafından kabul edilmeme gibi etkenler yatıyor. alt right oluşumlar özellikle avrupada açık açık rusyadan fonlanıyor. ukraynaya gidip savaşa rus kuvvetlerinin arasında katılan üyeleri dahi var. rusyayı yeni dünyanın önderi, ortodoks hristiyanlığı yayıp dünyayı cennete çevirecek bir kuvvet olarak görüyorlar. gerekçeleri ise rusyanın eşcinsellere izin vermemesi, geleneksel aile yapısına sahip olması vb. batı kuvvetlerinin eşcinselliği bilerek yayıp gerçek erkeklerin kökünü kurutmak için çalıştığını düşünüyorlar. bu yüzden abd ve ab karşıtları. trump’a söveni bile var içlerinde. yeni zelanda saldırısını yapan eleman 70 sayfalık manifestosunda alexander dugin çevresinin yaydığı ekolojik faşizm, arapların kendi topraklarına dönmesi gerektiğini savunuyor. ayrıca slav ırkçıları gibi istanbulu ele geçirme ve camilerden arındırma görüşünün önemli savunucusu. slavların istanbulu ele geçirip ortodoks hristiyanlığın merkezi yapma ve adını tsargrad olarak değiştirme ülküsünden etkilenmiş. ilginç şekide sağ veya sol grupların da aynı amaç için birleşmesi gerektiğine inanıyorlar. zaten manifestosuna da osmanlının ruslara yenildiği savaşı ve bulgarlara yenildiği savaşları yazmış. rusların kırım müdahalesinden sonra tüm balkan ve slav ülkelerinde ortaya çıkan, çatışmalara ve pogromlara katılan, motor çeteleri, dini çeteler de bir yandan türüyor. bunlar da internetten değil ama kendi aralarında barlarda, kiliselerde, okullarda örgütleniyorlar. çoğu rusya ile illegal iş yapıyor ve rusyaya bağlanma gibi bir amaçları var. yeni zelanda saldırısını gerçekleştiren teröristin ceketindeki simgeler.
  black sun / kara güneş
  black sun yani kara güneş. kökenleri nazi almanyası’na dayanan, nazi simgelerinden esinlenen neo nazi yapımı bir simge. bu simge genellikle alt – right denilen aşırı sağcı oluşumlar, çeşitli yeraltı kültürleri tarafından global bir şekilde kullanılmaktadır. bu simge görüldüğü gibi saldırganın hücum yeleği veya çelik yeleğinin göğüs hizasında görülüyor. çok eski simgelerden olan kelt haçı, kara güneş ile beraber saldırganın yeleğinde kolye/dogtag biçiminde görülüyor.

  alıntıdır.

  kaynak; https://twitter.com/…tatus/1106501128529813504?s=09
 • izlerken kaskatı kesildiğim görüntülerdir.

  ben anlam veremiyorum bu kitaplar bize allah tarafından gönderilmedi mi? müslümanlık farklı bir yaradanın eseri midir? bu görüntüleri yayınlayan süperhaber aşağıda yazan başlığı atarak müslümanları farklı din mensuplarına karşı kişi ayırtmaksınızın cihadamı çağırıyor?

  "superhaber yeni zelanda'da yaşanan katliama gözlerini yummayı reddediyor! artık müslümanlar için uyanma vakti!"

  neresinden tutarsan tut akla mantığa sığmayan, insanlığın en ilkel seviyesine inmiş birine ait görüntüler. bu olay, ya bu ırkçı davranışları iyice körükler, ya da belki bir farkındalığa sebep olur. bilemedim sözlük 1. ihtimal daha ağır basıyor gibi.
 • yabancılar din konusunda bizim kadar tutucu nerdeyse çoğu filminde kilise sahnesi var, böyle psikopatlar da tüm dinlerde vardır, faşist deyin aşırıcı deyin. dünyanın bir ucunda ibadetini allah için masum duygularla yapıp şehit olanlara rahmet eylesin mekanları cennet olsun. şerefsiz her yerde şerefsiz, benim gözümde masum insanlara kim saldırıyorsa şerefsizdir, din dil ırk ayrımı yapmaksızın.
 • sadece islamofobi ile açıklanamayacak , temelinde başta zenofobi olmak üzere , başka bir çok neden yatan üzücü hadise. videoyu ilk izlediğimde bir an adeta oyun videosu izliyormuş hissiyatına kapılıp ürktüm. böylesine korkunç bir olayın , izlerken bu hissiyatı yaşatması beni inanılmaz derecede rahatsız etti. umarım video her yerden kaldırılır ve bu tarz oyunlara bir şekilde sınırlama getirilebilir. böylesi cani bir durumun normalleşmemesi adına çok önemli.
 • herhangi bir canlının canına kıyan herkese lanet olsun. kedi, köpek vb. dahil. sivrisinek de dahil mi diye soran bir arkadaş var. iş üstünde yakalarsan katli vacibtir lakin eyleme geçmeden takılıyorsa bırak onu da elleme. naçizane önerim her şeyden bir şaka, komiklik çıkarmak için de gayret etmeyelim, mizah her konuya yakışmıyor.
 • insanın kanını donduran, terörün; dili, dini ve ırkı olmadığını gösteren, kalleşçe yapılmış saldırıdır.

  yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını ümit ediyorum.
 • bana 15 temmuz 2016’da istanbul boğazı’nda erlerin boğazını kıtır kıtır kesenlerin görüntülerinden daha korkunç gelmedi ya da ışid tarafından yakılan iki askerimizin görüntülerinden ya da maraş katliamından ya da ankara- reina- sivas vs katliamlarından ya da ensar vakfında 45 çocuğun tacize ve tecavüze uğramasından ki siz o çocuklar yaşıyor mu sanıyorsunuz, onlar birer ölü ruh artık ... evet daha korkunç değildi, çünkü dahasını yaşadık biz bu topraklarda.

  ölenler için çok üzgünüm ve şimdi de karşı intikam çağrılarıyla kendinden geçenlerin katliamına hazırlanıyor dünya.
271 entry daha