*

• (bkz: yenibir)
  • yenibir'in yeni adı..
    http://www.yenibiris.com/

bu ismi ilk ba$tan koysalar daha sağlıklı olurdu bence.. dü$ünüp durmazdık "yenibir yenibir ne?" diye.
  • telekom sektörü için portfoyü diğer tüm i.k. sitelerinden fazla olan site.
  • ar-ge çalışmalrına diğer kariyer sitelerinden daha fazla önem veren dolayısıyla -kullanabilen için- çok sayıda opsiyonu olan site. bir de sürekli kurumları ve kullancıları yenilikleri hakkında haberdar ediyorlar hatta etmekle kalmayıp onları yerlerinde eğitiyorlar.
  • en iyisi i.k. sitesi de olsa (ki en iyisi mi değil mi bilmiyorum), bu işe ilk başlayan ve artık marka adını ürün adı gibi benimsetmis kariyer.net in golgesinde kalacak olan site. haa sen al cvni butun i.k. sitelerine koy tabii, belli mi olur?
  • oldukça başarısız bir ik sitesi.

aslında bu başarısızlık kriteri kime göre neye göre diye değerlendirilmeli değil mi?

misal; üniversiteden mezun ve hatta yüksek lisans yapmış bir iş arayan bir kişisiniz. girin efendim yenibirişe yazın cv'nizi. 30 adet şirkete başvurun. bu şirketlerin sadece 3'ünden cv'nizi inceledik ve aradığımız pozisyona uygun olmadığınızı gördük gibi bir cevap gelir. özgeçmişiniz sadece 6-7 firma tarafından okunur ve/veya değerlendirilir.
    bu bakımdan gayet başarısız bir web sitesidir.

ama kendi çapında gayet başarılıdır. çünkü bir çok büyük firmayı insan kaynakları bölümü çalıştırmaktan kurtarmaktadır. firmalardan aldığı ilan ücretleri ve insan kaynakları işi taahhüdü ile gayet iyi para kazanmaktadır. bu açıdan da gayet başarılı bir sitedir.

iş arayanlara bir faydası var mı? ben pek emin değilim...
  • ilk acildigi zamanlarda merak edip kaydoldugum,kayit bilgilerimi unuttugum bu yuzden mail listlerinden kurtulamadigim sitedir.insan gonderdigi maillere listeden cikmak istiyorum gibi bir link koyar.hayir kardesim is aramiyorum,boyle issiz missiz daha iyiyim.gondermeyin mail falan.
  • reklamın tasarımını ve sözlüğe entegrasyonuna hayran kaldığım, modelini mıncırıp kendime görünüm yapasımın geldiği sözlüğe reklam veren site.
  • dogan holding bünyesindeki is arama motoru
  • kariyer destek menusu altinda astroloji sayfasi bulunan ik sitesidir. burclara gore ise alma&ise girme zamanidir.
    (bkz: http://www.yenibiris.com/careersupport/astrology/)
    (bkz: finansbank/@amiga 500)
hesabın var mı? giriş yap