• çalıntı gibi tabirler kullanılarak fazlasıyla hakkı yenmiş bi şarkı. öncelikle cenk durmazel mal bi herif değildir. gidip koskoca opeth'in harvest'inin müziğini alacak (sırf girişinde değil çünkü benzerlik) sonra da kimsenin fark etmeyeceğini düşünüp bunu albüme koyacak. böyle güzel bi kafada yaşamayan zeki bi insandır kendisi. şarkıya gelince; sözlerine biraz kulak verilirse işin iç yüzü anlaşılıyor aslında.
    ''dün yeniden, dinledim bu şarkıyı (harvest)
    kalmıştı çok eskiden.
    sözleri dedim bari yazayım
    en baştan yeniden''
    aha işte söylüyor adam çatır çatır. sözleri ben yazayım demiş.
    ''her şey değişmiş ama nakarat kalmış
    söylüyorum aynen
    yeniden''
    diyor ve nakaratını ekliyor.
    kendisi belli ki opeth hayranlığını/harvest sevgisini bu şekilde göstermek istemiş. he hakkını vermişler midir yine de opeth'e? orasını bilemiyorum ben de. ama mümkünse insanlar böyle albümlerin (arıza) orjinallerini alsın, adamlar biraz para kazansın, ondan sonra hesabını sorarız. bence tamamen samimi bi hayranlık göstergesi bu şarkı. art niyetli olmayalım, sevgiyle dolalım lütfen. tıpkı pencaplı yeşil panterler gibi.
    not:kesinlikle naçizane fikrimdir. cenk bey ile konuyu oturup tartışmışlığım ya da bir yerlerden duymuşluğum yoktur bilinsin.
  • yalının klibin sonunda aniden hoca olarak çıktığı şarkı.
    (bkz: sır kapısı)
  • geçen ilkbahar yalın'ın keyfi yolunda aşkı sonunda'sını dinleye dinleye (nereye gitsem çalıyordu, tv, radyo, park, büfe) ezberledim. dinledikçe içim bir hoş oluyordu. gittim bir kıza aşık oldum sonra gittim tanıştım, bir süre konuştuk. bu süre zarfında hep cornetto tüketiyorum yalnız şarkı beni nasıl etkilediyse kerameti cornetto'da görüyorum. neyse yaza girmek üzereyken bu böyle olmayacak dedim gittim açıldım ve akabinde reddedildim. cornettolar zehir oldu. gerçek hayata döndüğümde geçen ayların ziyan olduğunu farkettim. şimdi bu şarkıyı duydum televizyonda reklamda. yalın'ın sesi yine aynı duyguları kıpraştırsa da bu sefer yemezler. yine eser miktarda cornetto tüketirim ancak bu yaz gözdem frigola olacak hem ucuz da. kız mevzusuna ise hiç mi hiç girmek istemiyorum.
  • şarkı güzel, klip güzel, her şey çok iyi de otobüste gördüğü kızı facebook'tan bulabilecek kadar inatçı ve kararlı olmak nasıl bir abazanlıktır kardeşim sorarım size? ayrıca yalın'ın da klibin sonunda gelip öpüşen çifti seyrederken sapık gibi sırıtıp kafa sallaması ne lan öyle?
  • bugün starbucks'ta mojitomu yudumlarken..
    şaka la, arkadaşlarla karakoç ciğercisinde dürüm yiyoz, duvardaki plazmanın yağ bağlamamış kısımlarından anlayabildiğim kadarıyla yalının klibi dönüyor.
    klipte kızla oğlan otobüste kesişiyo falan sonra kız durakta iniyo. bi süre bunlar facete hunharca birbirini arıyo, azmin sonunda muvaffak oluyolar. telefonlar veriliyo, mesajlaşıyolar, randevulaşıyolar yalının partisinde buluşuyolar. bu olaylar olurken aynı zamanda herkes sürekli dondurma yiyo. öle ancak iyi bi çocuk olursak görebileceğimiz cinsten değil viralin göze sokulanından.
    bu kısımları hadi sineye çektik kabul ettik. gelelim zorumuza giden kısımlara. bu gençler klip boyunca patenle kaymalar, motor yarışları yapmalar, üstü açık arabalarla gezmeler, partiler, eğlencede çılgın atıyolar senin anlayacağın. anlayamadın di mi? ben de. bu arada herkes dondurma yemeye devam ediyo. sonra esas oğlanla kız bulusur bulusmaz öpüşmeye başlıyo (bunu yaparken de dondurma yediklerini söylememe gerek yok sanırım).
    tam çüş diyecekken kamera kayıyo yalına, yalın uzaktan bu sevişen çiftlere bilge bilge bakıp beşinci boyuttaki salih abi gibi gülümseyerek kafa sallıyo. işte o an devrelerin yandığı an oluyo. o değil de nerede abi bu ortamlar plaj partileri? daha hiç sesini duymadan dudağa yapışmak falan. memlekette işler böyle yürüyodu da bizim mi haberimiz yoktu?. biz de üniversite okuduk. fatmaynana okey oynadık. yani bunun yasandığı yer neresiyse ikametgahı oraya aldırmak isteyen arkadaşlar var. ben değil bi arkadaş..

alıntıdır
  • keyifli ancak türlü komiklikle dolu saçma bir klibe sahip yalın'ın yeni şarkısı.

otobüste kıza yer verdiği için hatunu yalın'ın kapması gerekirken olmamış, sonrasında klipteki esas çocuk samanlıkta iğne arar gibi kızı facebookta aramış bulamamıştır. tam umutlar tükendi derken kız çocuğu eklemiştir. 2 mesajla numarayı kaptığı yetmiyor gibi akabinde partide buluşmak için sözleşilmiştir. esas çocuk manitayı daha dakika bir ayaküstü yerken yalın'ın uzaktan bakıp sırıtması zaten tam faciadır. ulan her şeyi geçtim de emre can yıldızım nedir amk ya? esas çocuğa bulunan isme bak.
  • malt'ın arıza isimli albümünden bir şarkı. sözlerini de yazayım tam olsun:

dün yeniden, dinledim bu şarkıyı
    kalmıştı çok eskiden
    sözleri dedim bari yazıyım
    en baştan yeniden

dün yeniden baktım eskilere
    benim yeni evden
    her şey değişmiş ama nakarat kalmış
    söylüyorum aynen
    yeniden

her geleni yok sayıp darlanmaksa benim tarzım

her gelene hırlayıp harlamaksa farzım

her gidenin ardından ahlanmaksa arzım

belki de bana benim gibi bir ahmak lazım

söz : durmazel / müzik : durmazel
  • girişi opeth - harvestdır.
  • yolda grubunun sözleri ve müziğinin kendilerine ait olduğunu tahmin ettiğim sıcacık bir şarkı:

dokundu saçlarının rüzgarı değdi tenime gülümsemen
    yeniden olmaz derken kırıldı kalbimin kabuğu erken
    ısıttı gönlümü yaz gibi gülümsemen
    eskiden çok tez canlıydım ben
    kuruttu kalbimi kara kış derken
    ısıttı gönlümü yaz gibi gülümsemen

http://www.yoldamuzik.com/
  • ragga oktay'ın mükemmel şarkısı. çok fena hypelıyor. içime içime vursun ritim içime.
hesabın var mı? giriş yap