şükela:  tümü | bugün
  • cybc türkçe yayınları (rum radyosu türkçe bölümü) tarafından 1990'larda çok sık çalınan şarkı. o sıralarda bu şarkıya dünyada yer veren tek radyoydu.
  • hüsnü arkan'ın sesine de enerjisine de çok uygun bir yalnızlık ezgisi...

insana her dinleyişte yeniden başlama hevesi ve cesareti veren bir şarkıdır.

''yeniden başlamalı, yeniden anlamalı, yeniden dinlemeli o yiten türküleri
    dağılır gider kara bir bulut dokununca bir dost eli...''
  • hiç bir dinleyişimde yeniden başlama hevesi ve cesareti vermeyen, sadece eski sevgiliyi hatırlatan pek gözel hüsnü arkan söylemi.
    dinliyor muyuz: [http://www.youtube.com/watch?v=htafu7q68ls http://www.youtube.com/watch?v=htafu7q68ls]
  • neden bu kadar geç keşfettim ben bu şarkıyı?! nasıl da insanın içine işleyiveriyor.
  • melodisi ve hüsnü arkan'ın sesi, bu şarkıyı dinlerken insanın içine hüzün ve de huzur gibi birbirinden farklı duyguları dolduruyor.
  • bu şarkı rakı kokuyor. eski dost sofraları kokuyor. ağlatıyor. özletiyor giden dostları, eski sevgilileri. bir zeytin ağacı gölgesinde bira yudumlamayı özletiyor, sonradan kayıplara karışan dostla. ağlatıyor demiş miydim?

bu şarkı rakı kokuyor. akdenizin tuzu kokuyor. karadenizin yaylası kokuyor. egenin balığı kokuyor. bu şarkı dost kucağı, sevgili parfümü kokuyor. kalabalık ailelerin pazar kahvaltısı kokuyor.

hepsi geçmişte kalmış. bu şarkı geçmiş kokuyor.
  • insanın içine çok değişik yerlerden dokunan bir şarkı bu. ben yeni keşfediyorum. kızdım kendime.
  • morlu pembeli çiçeklerin yeşilin içinde açmasını mavi fonda (gökyüzü) görmek gibi bu ezgi. iç aydınlığı ya da bir dostla edilen sohbet sonrasındaki ferahlık.

başka bakış açısıyla kendine uzaktan bakmak, yeniden derlemek tüm duyguları ve yenilerine yer açmak.

"ey o büyük düşünce!.. size bağlı değildir"... diye haykırıyor şair içimde. özlemişim.
  • hüsnü arkan dan henüz yeni dinlediğim ve dinler dinlemez çakılıp kaldığım şarkı. özellikle de müziği ile sanki başka zamanda başka olaylara çalınmış hissiyatı verir. film ya da dizi müziği olarak kullanılabilir.
  • nereye uçar turnalar'la art arda dinlendiğinde hüsnü arkan'ın sesini daha bir dost bellemenizi sağlayan şarkı. youtube da sağolsun, otomatik oynat uygulamasıyle hep bu iki şarkıyı birbirine bağlıyor, iyi yapıyor.