• merhum necmettin erbakan'ın oğlunun, "ulan yaş kemale eriyor daha bir numara gösteremedik" diyerek kurduğunu düşündüğüm parti.
  • (bkz: abdülhamid kayıhan osmanoğlu)

kuruculardan biri. partinin durumunu herhalde gösteriyordur bu
  • bu kadar siyasal islamı parti varken, bir sonraki seçimler ben daha yobazım yarışması gibi geçecek demektir. bu 15 yaş evlenebilir der, öbürü 13 der, böyle böyle 6 yaşa kadar inerler.
  • yeniden refahın nasıl böyle örgütlendiğine ve şu an ciddi bir dip dalga yaratıp ciddi bir oy oranı alma ihtimaline inanamayanlar var.

aslında bunun bir değil birden fazla sebebi var:

birincisi ve en önemlisi tabi ki rahmetli erbakan, erbakan refahın kitlesi açısından inanılmaz güçlü bir figür. teşbihte hata olmaz baştan söyleyeyim. atatürk'ün oğlu olsa ve bugün chp'nin başına geçse chp'nin oy oranı kaç puan artar? heh işte aynı mantıkta düşünebilirsiniz. fatih erbakan o koltukta fatih olarak oturmuyor erbakanın oğlu olarak oturuyor bir iki röportaj açıp izleseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

ikincisi ise benim bizzat yaşadığım bir olaya dayanıyor. bundan yaklaşık 7-8 sene öncesi olması lazım daha lisedeyim o zamanlar. telefonumun ekranı kırıldı. elektronikçiler çarşısında bi telefoncuya girdim rastgele
    garip geniş bi dükkan, dükkanın köşesine pimapenden bir oda yapmışlar. duvarda arapça yazılar falan değişik bir yer. eleman baktı telefona çok da cüzi bir ücret söyledi yarın gel al dedi. iyi dedim tamam ertesi gün gittim.

telefonu teslim edecekken lafa tuttu eleman iyi hoş biraz muhabbet ettik ayaküstü, pimapen odayı gösterdi babam dedi namaz kılıyor içerde, geçen bahsettim liseli bi genç geldi iyi de bi çocuğa benziyor deyince tanışmak istedi seninle, bi çay içersin hem dedi.

açık konuşayım çok korktum normalde hayatta kabul etmem çünkü ne oldukları belli değil. ama eleman da inanılmaz naif ve böyle anlarda donuyorum hayır diyemiyorum insanlara olur dedim.

amca namazını kıldı girdim içeri, inanılmaz kibar bir insanla karşılaştım. türkçesi inanılmaz düzgün ve belli iyi de bir hatip. tanışma faslını geçtik okul mokul vs. uzatmadı lafı konuya girdi direkt necmettin erbakan'ı biliyor musun? dedi. yok dedim bilmiyorum. anlatmaya başladı bana erbakan hocayı en az bir saat konuştuk amcayla bana ağır sanayi hedeflerini, daha bir çok şeyi anlattı. merak ettiklerimi cevapladı. en son da bana dedi ki biz saadet partisi olarak erbakan hocanın devamıyız yarım bıraktıklarını biz başaracağız. istediğin zaman partiye gelebilirsin bizim kapımız herkese açık.

çok etkilendim arkadaşlar sonra araştırdım çok araştırdım. ama radikal inanç temeli sebebiyle ne saadetle işim olurdu, ne de bugünkü refahla bugün erbakan hocaya büyük saygım var orası ayrı ama ben o gün oraya dindar bir genç olarak gitseydim bugün bir refahlı olabilirdim. 16-17 yaşındaydım ve adam inanılmaz güzel konuşuyordu.

hayatım boyunca davasını inandıklarını bu kadar güzel anlatabilen ne bir chp'li ne bir akp'li ne de herhangi bir siyasi parti mensubu kimseyi görmedim. bırakın siyasi parti mensuplarını parti liderleri bile böyle konuşamıyor.

arkadaşlar bu insanların davası ve inandıkları doğru ya da yanlış değerler var. bunlara da sıkı sıkıya bağlılar. eğer yerel seçimlerde sürpriz yapıp iki üç şehir alabilirlerse izleyin gümbürtüyü akpye veda edebiliriz gibi geliyor. ki gelen gideni aratır mı?

kesinlikle aratır çünkü zamanında erbakan hocayı kontrol altında tutan bir ordu bir hukuk sistemi varken varken artık bunu yapabilecek ne bir ordu var ne de doğru düzgün çalışan bir hukuk sistemi…
  • doğru dürüst konuşamayan bir liderle yaptıkları etki şahane necmettin erbakan öldükten sonra bile ülkeyi yönlendirmeye devam ediyor. oğulcuk erbakan akp'ye sallar sonra diğerlerinin yaptığı gibi bir bakanlık alır partiyi akp'ye katar.
  • siyasal islamcılar, bir salın artık bu ülkeyi amk dediğim partimsi.
  • pedofiliyi savunan bir genel başkana sahiptir.
  • akp'den kopan oyları toplayıp erdoğan'a getiren akıllı çocuk.
    2023 seçimlerinde iktidara hayat öpücüğü vermiş, ölüyü diriltmiştir.
  • küçük akp
    rahmetli babası mezardan kalksa bu fatih'i değnekle kovalardı.
hesabın var mı? giriş yap