şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yine yeni yeniden)

  nilüfer'in 2016 tarihli cover albümü

  ağlama anne: söz: sezen aksu, beste: kostan mountakis
  seni kimler aldı: söz ve beste sezen aksu
  sevdam ağlıyor: söz ve beste sezen aksu
  unut: söz: sezen aksu, beste: garo mafyan
  istanbul: söz: sezen aksu, beste: fahir atakoğlu
  yazık: söz ve beste: sezen aksu
  ellerimde çiçekler: söz ve beste ilhan şeşen
  gönül yareler içinde: söz ve beste ümit sayın
  hoşgör sen: söz: fikret şeneş, beste: enrico macias
  memleketim: söz: fikret şeneş
  seninle olmak var ya:söz ve beste eda özülkü - metin özülkü
  yalnızlığa hüküm giydim: söz ve beste: şehrazat
 • büyük bir heyecanla dinlemeye koyulduğum ama ne yazık ki hayal kırıklığından başka bir şey bulamadığım nilüfer albümü... kendisi zaten baya uzun zamandır kendi eskilerinin ekmeğini yemekte (bkz: 12 düet) (bkz: 13 düet), bu sefer başkalarınınkinden faydanalanayım demiş sanırım ama formül tutmamış ne yazık ki... çok sevdiğim sanatçılardan böyle kötü işler çıktığında üzülüyorum.
  bu arada albümün tamamının düzenlemesi volga tamöz'e ait, kendisi de çekilsin artık piyasadan bu şekilde çıkacaksa karşımıza...
 • heyecanla dinlemeye başlayıp hiçbir şarkıyı sonuna kadar dinleyemediğim, ruhsuzluktan helak olmuş cover albüm denemesi.
 • nilüfer'e nolmuş böyle? o kadar duygu yüklü şarkıyı bir araya getirip nasıl bu kadar duygusuz söyleyebilmiş? resmen başkası adına utanmak olayını yaşadım şarkıları dinlerken.
 • beni üzmüş albümdür.

  sesi, nilüfer'i terkediyor artık... bu gerçeği direkt yansıtmış albüm. tabii 62 yaşına gelmiş bir kadından bahsediyoruz, sesi doğal olarak gücünü kaybedecek. ama ne bileyim, sesiyle ezen bir kadındı nilüfer. '80ler sonu ve '90lar başı albümlerini dinlerseniz, yerden yere vurulmuş gibi olursunuz hala... ben ise artık o ses ve yorum gücünün olmayacağı gerçeğiyle yüzleşmeye hala hazır değildim sanırım.

  ne yazık ki bu albümdeki yorumlar beni hiç etkileyemedi.

  iyisi mi ben her sevda yeni bir veda açayım da pazar pazar mahvetsin...
 • 10 yıl önceye kadar çıkmış bir albüm olsaydı cd olarak alıp öyle dinlerdim. bugün youtubedan bile dinlemeyeceğim maalesef.

  nilüfer'in başlığında da yazmıştım. kendisi sesiyle ve duruşuyla bir efsanedir. bu gerçeği hiçbir şey değiştiremez. çok zorlu süreçler yaşadı. illet bir hastalık, yine bu tip hastalıklarla kaybedilen bir anne ve kayahan gibi onu tamamlayan, onun da onu tamamladığı bir dost.

  ama artık bazı gerçekler kabullenilmeli. efsaneler aktif iş hayatını bırakınca efsane niteliğini kaybetmezler. bilakis eski yaptıklarıyla her daim anılırlar, sevilirler, çeşitli etkinliklerle ve programlarla onore edilirler. nilüfer ablamızın sesinin artık eskisi gibi olmadığı acı gerçeğini kabullenmesi ve sezen aksu gibi sahnelere veda etmesi lazım. bu sesiyle ısrar etmesi biz sevenlerini de üzüyor ve o eski birbirinden güzel, kaliteli şarkılara imza attığı eski dönemlerine, yaklaşık 40 yıllık bir sürece saygısızlık oluyor.

  merak etmesin. biz sevenleri, 70 çocukları, 80 çocukları, 90 çocukları yine onu dinleyeceğiz, bugünkü sanatçı bozuntularının çöplerini değjl. başta esmer günler, geceler, sen mühimsin, yine yeni yeniden albümleri olmak üzere kulağımızda hep o altın sesi olacak. ama bu albümü dinlemeyeceğiz, ona ihanet etmiş oluruz aksi takdirde.
 • şarkıları dinledikten sonra ilk önce orjinallerini, daha sonra da şunu dinleyip toparlanmaya çalıştım.
  evet bu albüm büyük ihtimalle nilüfer'den sevenlerine bir armağan ve ticari başarı kovalamıyor ancak uzun zamandır düşüşte olan sesi artık neredeyse (aynı sezen aksu'nun ki gibi) dinlenilmeyecek durumda.
  sevdiği sürece umarım şarkı söylemeye devam eder lakin bu albümün bende bıraktığı tek his üzüntü oldu.