şükela:  tümü | bugün
  • migros'larda satılan, organik reçel. içinde glikoz şurubu veya sitrik asit gibi yapay malzemeler bulunmuyor, şeker de yok. onun yerine tatlandırıcı olarak elma konsantresi kullanılmış. hafif bir tada ve güzel bir kıvama sahip.
  • geçen gün migros'tan bu markanın extra geleneksel incir reçeli'ni aldım. tanrım ne güzel reçel yapmışlar. resmen kavanozun içini tamamen incir ile doldurmuşlar gram da su koymamışlar gibi. kavanozu aç, televizyonun karşısında çerez gibi ye. tam da kilo vermeye başlamışken çok kötü oldu bu reçel ile tanışmam.
  • (bkz: yenigün)
  • bergamot reçelinin tadına doyum olmayan marka. evden eksik edilmez.
  • antalya'yı izmir'deki market raflarına konuk eden ve özellikle turunç kabuğu reçeli kavanozu açıldığında etrafa yayılan mis gibi akdeniz kokusunun; insanın iliğine kemiğine en tatlı biçimde işlediği marka. güzelliği ise, turunç kabuklarının minik bir bigudi gibi rulo halinde oluşu. enfes.

oğlumun, bir sohbet sırasında ''adana, antalya taraflarında yaşayanlar ne şanslı; istedikleri zaman yapıp, ne güzel yiyorlardır...'' deyişimin ardından alıp gelmesi ise beni çok mutlu etti tabii. sürpriz.
  • patlıcan reçeli yapan firmadir.
  • antalya'da kaleiçine doğru giden bir caddede yenigün reçel satış noktası var. taze ceviz reçeli enfes, turuç reçeli keza... rengarenk kavanozlar, reçel sevmem diyen birini bile baştan çıkarabiliyor.

istanbul'da da bazı marketlerin raflarında bulmak mümkün.
  • şeker, glikoz, tatlandırıcı ve katkı maddesi içermeyen enfes reçeller yapan firma. gerçekte reçel böyle miymiş dedirtir, mutluluk verir. küçücük bir tek kavanozu 12 lira ama gerçek reçel. inşallah bozmazlar.
  • vay anasını..
    yenigün başlığına yazacaktım ki baktım yenigün reçel başlığı bile var hevesle bir açtım
    ne göreyim full reklam kokan hareketler.

gerçekten çilek reçelini gram sevemediğim, çilek tadı bile almadığım bir ürün. ama insanlar bu kadar beğenince kendimden şüphe ettim
  • turunç, bergamot ve incir reçelleri şiddetle tavsiye olunur.
    diğer mamulleri tırışka.