şükela:  tümü | bugün
  • olmak ya da olmamak işte en büyük kazık bu...
  • anlatmaya dilin varmadığı kazıktır efenim bu benim için. dost kazığıdır.
  • 30000 tl'ye bedelli askerlik yapmak. ben yemedim o ayrı.
  • ''bunlar iyi günlerimiz'' bilincini kazandıran kazıklardır.
  • 16 sene önce istanbul'a ilk geldiğimde zincirlikuyu köprüsü üstünde, "havaalanından çıkardığım orijinal parfümü üç kuruşa satıyorum" diyen yavşağa kanıp bi dolu parayı çakma parfüme bayılmam.

işin ilginci geçen gün aynı denemeyi cevahir'in önünde yaptı gençten bi eleman. "lan sizin sektörde gram ilerleme yok şerefsizim, kendinizi geliştirin biraz" dedim. şaştı kaldı.
  • bir erkek kardeşe gösterilecek özeni, ilgiyi gösterdiğim kişinin(elbette benim de hatalarım olmuştur) yüzüstü bırakmasını geçtim, umursamamasını da geçtim, beni düşürdüğü pozisyona da takılmadım. "ulan bu beni şöyle üzdü böyle kızdırdı ama benim için kendini kaç kere riske atıp benim için bunları bunları yaptı" diye aklına bile düşmedim. yediğim kazıkların sayısı çoktur ama benzer yaraların yakınlığıyla kurulmuş dostluklar ve o dostların attıkları kazıklar böyle gecelerde takılıyor aklıma.
  • tuzlu bir kazık.

normalde kilosu 3 tl olan tuzun 500 gramına 18.9 tl vererek yediğim kazık.

üzerinde himalaya yazmasından almıştım kokusunu aslında, ne bileyim fiyatına da
    bakmadım dağdan bir esinti geldi o an sanırım.

evet çok büyük bir kazık değil ama birim fiyat düşünüldüğünde tanesine para saymışım işte.