şükela:  tümü | bugün
  • sanırım ilk öpücük gibi unutulmaz. en azından benim için öyle. ilkokul 3. sınıfta babam dünya bankasının bir projesiyle daktilo öğretmeniyken amerika’ya gidip bilgisayar öğretmeni olarak geldi. ticaret lisesinde tahtaya asılmış kocaman bir f klavye resmiyle başlayan bilgisayar dersleri amerikadan gelen 2 adet ibm bilgisayar ile devam etti.

ayar konusuna gelince babası futuristik bir eğitimle (1989) amerikadan dönen bir kişi olarak sınıfa walkman ile gidiyordum. sınıf arkadaşlarımla nasıl başladığını bilmediğim bir geyiğin ortasında buldum kendimi. sıra arkadaşım fatih beim adım ingilizce nasıl yazılıyor diye sordu.

aslında cevap basitti. hiç bir fikrim yok. ama malesef öyle olmadı. sonuçta babam amerikadan geldi ve bilgisayar öğretmeniydi. feati diye uyduruverdim. etrafım hemen 60 kişilik kara önlüklü arkadaşlarla çevrildi.. herkese birşeyler sallıyorum hızımı alamamışım. öyle bir hız ki aynı isimde arkadaşlara yazdığım ismi hatırlamaya çalışıyorum. hatırlatamıyorum.. en son koca tokalı yeşim geldi yanıma.. çok isteksizdi.. ben tam birşeyler sallayacakken kesti sözümü.. ve hayatımın ilk ayarı.. isimler aynen yazılır.. çok naif bir kızdı tek başıma kızarmama müsade etti. akşam babama sordum ve aynı cevap.. ulan google da yok ki nerden biliyon ak..

şimdi sözlükte filan bazen düzeltiyorlar ya aynı his.. işte bu da böyle bir anı..
  • ilk sevgilimden deep throat esnasında olmuştur.
    zaten sonra da bir daha ayar yemedim, ilk ve son ayarımdı on sene önce.
  • ilk ayar babadan yemiş kişiyim içeriği pek önemli değil