*

şükela:  tümü | bugün
 • bir atasozu.. ego'su zarar goren ki$inin telafi etmek icin girdigi berserk konumunu ifade eder.. ego'su olan herkeste wardir olmayan ki$i ermi$ olgunluguna veya domates egosuna sahiptir..
 • anglo-saxon ağzıyla da bambaşka bir hava kazandığından burada şu film* quote'unu aktarmak isterim:
  "you have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting"

  karizmatik kara şövalye count adhemar tarafından söylenen bu şahane replik filmin ilerleyen dakikalarında gelişen olay örgüsü içinde kendisine -once and for all- yedirilmiş, olay yerinden uzaklaşılmıştır. olaylar daha fazla gelişmemiştir. (bir tahmin: adhemar sanırım belini kırmıştır)

  kısaca "hayır hayır ben ayar almadım ben verdim! verdim verdim uhuhu almadım diyorum! ayrıca ibnesiniz hepiniz (ibne x5). annen annen annenenenenen" yaklaşımını özetlediğini düşünerek aktarmak istedim. "and you still found for wanting".
  ya.
 • pek çoğumuz, yenildiğini kabul edememekle başlayıp, bu gerçeği kabul edemedikçe bir insanın nasıl adım adım kudurduğuna ve saçmalamaya başladığına şahit olmuşuzdur. ve evet hepimiz bir kez olsun yenilmişlizdir! yenilen pehlivan, yenilgiyle kamçılanıp, atağa geçip bir dahaki sefere rakibinin eline verdiyse takdire şayan birşey yapmıştır, altın kemeri hemen takılmalıdır. ancak yenilip yenilip en sonunda hırsından ağlayıp heder olan, maymun olan şahsiyete, aklı başına gelene kadar acımayınız.
 • öss ya da öys deneme sınavından çıkar çıkmaz duvara asılı cevap anahtarını inceleyip yanlışlarını gören hasta bünyenin "bana bir sınav daha verin laaaan" nidasında dışarı taşan duygudur.
 • bir kontratak babında (bkz: yenilen pehlivan güneşe doymaz)
 • herhangi bir oyunu oynarken bir kısım atlanamayan levelların ortaya çıkması durumundan sonra oluşan ben bunu geçmeden normal (herzamanki) hayatıma devam edemem ulan şeklinde gelişen ve giderek ruh ve sinir sağlığını tehlikeye atan durumları da özetleyen hatta bu durumlara cuk oturan atasözü. (bkz: güreşe doymayan pehlivanın talihsiz serüvenleri)
 • tavlaya cuk oturan laf.