şükela:  tümü | bugün
  • malumunuz son zamanlarda yenilenmiş telefon satışı ülkemizde baya bir çoğaldı.gerek bilindik siteler gerekse irili ufaklı bir sürü site yenilenmiş telefon satışı yapıyor ve sıfırına göre baya uygun oluyor.internette yenilenmiş telefonlar hakkında bir çok video ve yazı bulmak mümkün lakin kullanıcı yorumları oldukça az.bu sebepten dolayı böyle bir veritabanı oluşturup hem yenilenmiş telefon alınır mı, hem de hangi siteler işinin hakkını layığıyla yapıyor bizzat kullanıcıdan öğrenmek adına böyle bir başlık açtım efendim.
  • kullanan ve bilgi sahibi suserlerden yorum beklediğim telefonlar. alınır mı ne gibi dezavantajları olur yoksa hiç bulaşmadan sıfıra dünya paralar mi vermeli ?
  • insana mutluluk verir.
  • daha önce kullandım. dışı sıfırdan farksız. ama içini bilemem. hiç birimiz bilemeyiz.
  • refurtrubrişiridtrit gibi garip bir ismi vardır.
  • (bkz: refurbished)
  • son zamanlarda çok gündeme gelmeye başladı.olumsuz tarafları nelerdir? kullanan arkadaşlar var ise aydınlanmak isterim.
  • kardeşime telefon alacağız ve bu sıralar iphone telefonlarda sıkça gördüğüm bir durum. konu hakkında bilgisi olan varsa yeşillendirirse sevinirim.
  • buralar yine foruma dönmüş gibi ama buraya kutsal bir bilgi ve tecrübe bırakacak suser ya da susers vardır mutlaka. 1600 civarı 6s, 2500 civarında 7s iphone'lar var, napak bilmiyoruz.
  • android almanızı tavsiye etmem. özellikle 2017 ve önceki modellerine hiç para vermeyin. çünkü android işletim sistemli telefonlar kullanıldıkça parçalar performans düşüşü yaşıyor. baktığınız zaman dışını sıfır gibi yapsalar bile, içindeki parçalardan en fazla bataryasını değiştiriyorlar. zaten anakart ve diğer bileşenleri değiştirmeye kalksan, aynı telefonun sıfırından fazla paraya mal oluyor. çok yoğun ve derin kullanıcılara tavsiye edilmez, anne-baba'ya işte fotoğraf çeksin bir de whatsappa girsin diye alacaksanız olabilir. tabi bu söylediklerim android telefonlar için geçerlidir.

iphonelar başka bir şey. tek kontrol etmeniz gereken şey yazılım güncellemeleri alıp almadığı. malumunuz ios belli sürümlere güncelleme getirmediği için eski modelleri yavaş yavaş işlevini yitiriyor. ama dayanıklılık ve performans açısından iphone'a güvenebilirsiniz.