*

şükela:  tümü | bugün
 • siyasette herseye ragmen yeni bir olusum.(yenilikciler tabi)
  dahasi dinazor siyasetciler icin hereseye ragmen alternatif...
 • siyasetin bu aralar en gozde geyigi..hic geregi yok bunlarin dedirten baslik.
 • bir arkadaşım sayesinde, yenilikçi tayyip'in parti manifestosunu ele geçirdim. gerçekten de bir çok yenilik yapacağına kani oldum:
  -her partili evinde kedi besleyecek.(şirin)
  -meclise girilirse,makam arabası kullanılmayacak; milletvekilleri kaykayla seyahat edecek.
  -delegasyon ve taban da dahil,tüm parti mensupları,kamuflaj desenli safari şapka takacak.
  -seccadelerin üstüne örümcek adam figürü nakşedilecek.
  -kadınlarla el sıkışılacak,hatta "ppff ıssırıyo ya lan bu" diye el şakası yapılacak.
  -açık hava mitinglerinde,katılımcılara "şeker kız kendi" kostümü dağıtılacak.
  -erkek üyeler sakal traşına özen gösterecek; takma kirpik takacak.
  -her partili, ab-shaper alacak; biteviye çalışacak.

  şaşırdınız hm?
 • mortal kombat'ta güzel duracağını tahmin ettiğimiz karşılaşma.
  tayyip vs erbakan.
 • akp'nin oluşumunu sağlayan ayrılık..

  rte eşliğindeki "yenilikçi" tayfa, saadet partisi'nden ayrılarak adalet ve kalkınma partisi'ni kurup iktidara gelmişlerdir..

  bu yeni tayfa'da büyük bir kopma yaşanmazken, son günlerde yenililçilerin de yenilikçisi, en bi yenilikçi abdüllatif şener türkiye partisi adı altında %0.35 oy oranı garanti olan bir parti ile bu ayrımı dallandırıp budaklandırmak istemiştir.. fakat söz konusu parti, bu entry'yi 10 sene sonra okuyacak olanların "türkiye partisi mi!?, o neydi be abi!?" diyecekleri gibi bir sonuç alacaktır..
 • yenilikçiler vs gericiler olarak düzeltilmesi gereken karşılaştırma.
 • her şey çok iyi gidiyorken ilgili şahsın* konuşma sırasında "pörsümüş vicdanlar" tamlamasını kullanmasıyla tüm dengeler ters-yüz olmuş ve gelenekçiler muharebeden zaferle ayrılmıştır. fakat malum, savaşı yenilikçiler kazandı. çanakkale geçilmedi ama ertesi ay istanbul boğazında çay içildi... hep söylerim: mesele birtakım muharebeleri kazanmak değildir, savaşı kazanmak, kazanabilmektir. işbu sebeple pörsümüş vicdanların türkiyesinden, yeni ve zaman zaman da vicdansız*bir türkiyeye (yani bugünlere) geldik. siz 'siz' olun, ayıya 'ayı' derken bile "ayı" olmayın. ayıya 'dayı' diyenlerin köprüsünü yıkın.
 • daha doğrusu gelenekçiler vs gelenekçiler şeklindedir. gelenekçi dediğimiz siyasi islam kesminden ayrılan her oluşum kendini yenilikçi gibi lanse eder. halbuki durum öyle değildir. her gelenekçi özündeki geleneği devam ettirir. saadet’ten ayrılan ak parti yenilikten ziyade geleneği devam ettirmiştir. akp’den ayrılan deva partisi ve gelecek partisi de aynı akp’nin bir zamanlar izlediği milli görüş gömleğini çıkartma modasını milli görüşün kareli ceketini çıkartarak devam ettiriyorlar. yıllardır gördüğümüz üzere değişen gelenek değil giyilen kıyafet oluyor.