şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir erkek kafalayamamış kezban ruhlu tüm kızlara açık çağrımdır.

  prenseslik hayallerinize sponsor olmaya karar verdim.

  sizlerden hiçbir ücret talep etmiyorum.

  bindallınız
  gelinliğiniz
  kuaför ücretleri
  düğün konvoyu
  kazık düğün fotoğraf çekimleri
  davul, zurna
  kuru kalabalık...

  hepsi tarafımdan finanse edilecek. size hayallerinizi yaşama fırsatı sunuyorum.

  yalan da olsa, sizin de düğün yapmaya hakkınız var çünkü.
 • dilimize kazandırılan müthiş kavram.

  dil, oluşma ve gelişme şartları bakımından toplumun yansımasıdır. 21.yüzyıl türkiye'sinde, şehirli kadınların hatrı sayılır kısmını oluşturan bu insancıklara bir ad konması gerekiyordu. şayet kelimelerle düşünüyoruz.

  (bkz: yıkık kezban)
 • türk erkekleri tarafından götü kaldırılmış, bu nedenle kendini heidi klum zannederek ciddi bir dönem geçirmiş, akabinde mankenlik- ünlü olma- peşinden kosulma- doktorlar zenginler müteahhitler tarafından istenme gibi ümitler taşımış, ancak tüm bu ümitler birer birer sönmüş ve hayatın tüm gerçekliği ile 25+ lı yaşlarda kel- fodul- kıllı - asgari ücret civarında gelir elde eden ve aklında hayalinde hiçte yeri olmayan bir delikanlı ile evlenmiş, sonunda kezbanligi sebebiyle oyun oynadığı adamların hayatını imrenerek izlemek zorunda kalmış gariban bir çomardır.

  iyisindir , hossundur muhakkak ama daha iyisini beklemek için yedek kulübesine doldurabildigin kadar adam doldurmak bak seni ne hallere düşürdü? tekrar genç olamayacaksin, boşanıp evlensende yeni gelin olamayacaksin, haydi tat bakalım kezolugun izdirabini. yerini daha genç daha güzel kızlar çoktan aldı, senin tren çoktan geldi geçti , kim ne yapsın seni bu saatten sonra?
 • hayatı boyunca bir elin parmakları kadar kendine layık bulmadığı kadınla muhatap olup, onlar tarafından da şamarlanıp amele sümüğü gibi duvarlardan duvarlara yapıştırılmış sümsük erkekler tarafından oluşturulmuş yeni saçma kavramlardan biri daha.

  aşk acısı yaşayan kadınını kötülemeye buraya geliyo. azıcık ilişkine sahip çık gavat. sikmiyim yapacağın tespiti. paragraf paragraf yazmış bi de amk.
 • (bkz: fallen whore)
 • (bkz: fallen angel) :(
 • kaf dağı'na dek yükselmiş burnunun yuvarlana yuvarlana yer seviyesine inmesini seyretmek, etrafındakileri hayli eğlendirir.

  burnundan kıl aldırmadığı dönemlerde "pek tabii ki hakkı" olduğunu düşündüğü pek çok şeyden birer birer, paşşa paşa vazgeçmeye başlar. "tamam şu şöyle olmasın... tamam bu da böyle olmasın..." diye diye gerçekçi makul bir noktaya yaklaşır. kendisi de farkındadır bunun, olmayan karakterinin gelişip oturmuş olmasından deği, yaşının kemale ermekte olmasından kaynaklandığının. tik-tak tik-tak tik-takk... yaş geçiyor yaş. birinci sınıf insan üretme yeteneğine sahip, altın kaplamalı, elmas kakmalı rahmi yavaş yavaş işlevini kaybetmeye yüz tutuyor, eli kulağındadır...

  gel gelelim bu demek değildir ki elimizdeki bu "yıkık kezban" bir fırsatını bulsa zümrüdü anka kuşu misali küllerinden doğmayacak! hele eline bir fırsat geçsin, hele kendi gibi bir yıkıkla karşı karşıya olduğunu fark etsin; gözleri ışıldayıp, pençelerini törpülemeye o anda başlar. çünkü yıllardır beklediği bir fırsat geçmiştir eline. sonunda olmuştur! vazgeçmek zorunda kaldığı her şey naftalin kokan sandıklardan çıkar

  ve

  film başa sarılır;

  keskin bir pençe, kurbanın boynuna doğru hızla uzanmaktadır...
 • - 20'li yaşları çok fırtınalı geçmiştir. ilgiden ilgiye çılgınca savrulmuştur. kimseciklerle de muhatap olmamıştır, boyuna insan harcamıştır adeta. gençti ve güzeldi o zaman. çocuk yapacak, kariyer yapacak, kendi ayakları üstünde duracak, aile de kuracak, dünyayı da kurtaracaktı. fiziği nedeniyle gördüğü ilgiden nemalanmak kolayına geldi. elini sallasa ellisi ne de olsa. qeyf zamanları.
  - 30'lu yaşlarda bir adet kedi köpeğe sarar. çılgınca etrafına caka satma çabası sürer. hafif de bir umudu vardır "benim beğendiğim biri beni alacak" diye. makyaj yoğunlukla sürmekle birlikte hafif kozmetikler devreye girer. meditasyondu, parende atmaydı, yogaydı bilmemne dansıydı dönem trendi alternatif etkinliklere girer kendisi kadar özgür ve çılgın hemcinsleri ile birlikte.
  - 40'larında kedi köpek sayısı ikiye üçe çıkar. hemcins rekabetinde üst perdede durmak için bakımdı kozmetikti kıyafetti türlü türlü dükkan arşınlar. "çaptan düşmedim" diye bağıracak zira. belki bir iki de estetik ameliyat ha? sağda solda manidar paylaşımlarda bulunur, "maneviyat" gösterisi olmazsa olmaz.
  - 50'lerinde evi bir kedi köpek yuvasına döner. kokudan yaklaşamazsınız. o yetmez bir de sokağa salça olur. botokslar da sahneye girer artık. artık toptan kendine gösterilen tüm ilgi kaybolduğundan, kimse buna tamah etmediğinden kendi kendine kavga çıkarır, apartmandakilere sağa sola bulaşır; maksat olay olsun, muhatap alınsın.
  - 60'larında sinir stres dolu bir hayatın neticesinde bir başına pamuklanır.

  nerede yanlış yaptın sen piremses? hayat sana neden böylesi oyunlar oynadı? oysa ki sen hep haklıydın, pek bi süper mükemmeldin..her şeyin en iyisini hak etmekteydin.

  soyut ve akıl mantık çerçevesinden uzak algını, sonsuz dırdırını ve çeneni, sınırsız bencilliğini, sebepsiz çileni, kendi keyfine göre etrafı düşünmeksizin yaptığın tribini sazını cazını, fevri davranışlarını kimse almadı, alan da katlanamadı, katlananı da sen harcadın. yenildin sen kezban.

  senin de "kadınlar günü"n kutlu olsun ey yenilmiş kezban! senin deyiminle ve kendine uygun gördüğün yakıştırma ile kendine güvenen güçlü kadınları kaldıracak insan yok bu memlekette! git kendine bir kedi al. bir dahaki kadınlar gününde whiskas alırsın, karşılıklı oynar mırlaşırsınız. iran kedisine girme yalnız, hiç yüz vermiyorlar.