şükela:  tümü | bugün
  • twitter adresini dondurduğu için ilgili paylaşım.

sorsan '' kapımı tutma elim ayağım tutuyor tamam mı!'' diye tepki gösterir.
    femen organizasyonlarında bayrak tutar ama...

edit: bu olayı hala savunabilen yazarlarımız var.
    ''yer vermek zorundasınız çünkü siz taciz ediyorsunuz, siz tecavüz ediyorsunuz'' muş.
    erkekler için nezaket kuralları,
    kadınlar içinhanımefendilik kuralları,
    gerçekten eşitmişiz... biz neler yapmak zorundaymışız arkadaşlar böyle?
  • liberal feministin genel dertleri böyle şeylere tekabül ettiğinden mütevellit pek de umursanmamalı diye düşünüyorum.
  • ben böyle kezbanlık görmedim amk.

varoş.
  • linkteki fotoğraf buram buram terk edilmişlik kokuyor.
    kadınlara yer vermek neyin nesi ya? ayağın mı tutmuyor felçli misin?

ben spor yapıyorum, dayanıklıyımdır da ama hiçbir kadına sırf kadın olduğu için yer vermem.
    hamiledir, yaşlıdır, engellidir o başka ama sırf kadın diye yer vermek nedir?

bununla ilgili bir anımı anlatayım zamanı gelmişken.
    bi 5-6 yıl önce sanırım, ankaradan ankaranın bir ilçesine gidiyorum bizimkileri ziyarete.
    otobüse bindim, yavaştan da dolmaya başladı, otobüse doğru salına salına bir kız geldi bindi ve tepemde durdu, ayakta bekliyor.
    önce bi ofladı pofladı, garip garip sesler çıkardı ki yer vereyim, hiç tınlamadım.
    5 dakika sonra ensemde tırnak hissettim, anladım ki bayan hofurtu yapıyor bunu.
    iyice yayıldım bi de "oohh" dedim. tırnağıyla ensemde daire çizmeye başladı allahın delisi.
    yavaştan da sırt kaşınması gibi hoşuma gitmeye başladı ve 20 dakika kadar böyle takıldık.
    sonra arkalara ilerledi ve gözlerden kayboldu bayan hofurtu.
  • sırf kadın olduğu için kendisine yer verilmesini bekleyen kokuşmuş bir kezban beyanı.

yaşlı değilsin sakat değilsin adam senden önce binip kapmış orayı, sen para verdiysen o da para verip binmiş.beğenmiyorsan de git özel araba al kendine.
  • cehalet.avi
  • olayı centilmenliğe vuracaksanız kalkması gerekirdi falan diyecekseniz centilmenlik içi boş bir kavram derim.

kadınlar erkekleri kullanmak için ortaya çıkarmış ki çok işe yarıyor centilmenlik adı altında erkeği köle gibi kullanıyorlar her istediklerini yaptırıyorlar sonra ne kadar da centilmen erkek diyorlar biz erkekler de buna saf gibi kanıyor seviniyoruz...

aynı şekilde büyüklere saygı da büyüklerin kendinden yaşça küçükleri kontrol etmek için bulduğu bir taktik. büyüğün dediğini yapmayınca saygısızsın, büyüğüne hizmet etmeyince saygısızsın. ve büyüğüne hizmet ettiğinde ne kadar da saygılıymış maşallah lafını almak için çabalıyoruz veya saygısız diye toplumdan dışlanmamak için ne kadar da safız...

halbuki bunlar insanların sizi kontrol etmesi için birer taktik. bir insanın yeryüzünde sizden fazla yaşamış olması tesadüf eseri sizden daha önce doğmuş olması saygı görmesi gerektiği anlamına gelmiyor ve bir kişinin kadın olması centilmenlik adı altında erkeğin ona hizmet etmesini de gerektirmiyor tıpkı kadının erkeğe hizmet etmemesi gerektiği gibi.

kısaca büyüklerin ille de saygıyı hak etmediğini, kadınların da cinsiyetlerinden ötürü bir ayrıcalık hak etmediğini anlamanız gerekiyor.
  • kendisinden büyük hatta yaşlı bir kadına yer vermeyeceği konusunda her iddiaya girebileceğim bir gereksizin haddini aşarak gerçekleştirdiği eylem. bu işler çığrından çıktı. kimsin ulan sen, ne özelliğin veya ne dezavantajın var ki sana yer versin adam? hamile, yaşlı, engelli, hasta olmadığı sürece kimseye yer vermem; akşama kadar sırtında taş taşıyan adamlara, temizlik yapan kadınlara değil de bunun gibi avamlara yer veren tiplere de lanet ederim.

edit: bayan değil kadın.
  • kadın olduğu için yer bekleyen davar beyanı.
  • anayasal suçtur , siyasi kişilik veya kamu çalışanı değilsen fotografının senden izinsiz çekilip yayınlanması suçtur umarım fotoğraftaki arkadaş şikayetçi olur ...

hesabın var mı? giriş yap