şükela:  tümü | bugün
  • yer yatağında uyuma gayreti içinde olan kalabalık ev misafirinin kabusudur.

edit: gerçi şöyle birşey varmış evvel zamandan
    (bkz: yer yatağında yatan misafirin üzerine basmak)
  • yer yatağında memesine basılan misafirden hallicedir.
  • mazlum insan. ayda yılda bir evine gelir, türlü zahmetlere girip elinden geleni yaparsın. yedirir, içirir, ikram üstüne ikram sunar ortasında kendini sıkıştırırsın; salonda televizyon ile başbaşa uykuya dalar. ev küçüktür. salon daha küçüktür. kanepeler yatağa dönüşemez, yer yatağa dönüşür. yerde yatar, huzurla uyur; ama huzurla uyanamaz. o salonda o uyurken ona hazırlık yapılır ve o kafaya da basılır. ayak veya kafa büyüktür. biraz da gizem sever, saklanır yorganın altına, dolayısıyla basılır. ayağı basacak çok yer vardır da yorgan fazla büyüktür işte. ulan şu kısım halıya gelmiştir zaten deyip basarsın, düşüncesiz misafirin de kafasını oraya denk getireceği tutar. tok bir ses, saç sesi. resmen saçından ses gelir ve uyanır. günaydın desen kabahat, demesen ayrı kabahat. üzülür biraz, e sen de üzülürsün biraz. sonra masaya geçer patatesleri, peynirleri, ekmekleri gömersiniz. çünkü her şey geçmiştir ve kahvaltı bunu gerektirir. "yok lan bi'şey olmamış zaten" der, "vay amk ya nasıl olmadı çok acayip" diye düşünür ve "çok sevindim abi ya, korkmuştum valla" dersiniz, kahvaltıya kaldığınız yerden devam edersiniz.
  • ıvıl ıvıl ağrıyan kafasını tutarak içinden geçirdiği küfürleri yüzündeki gülümsemeyle nötrleyecek misafirdir.

yer yatakları çiş doludur. genelde çocuklar yatar ve işer. annelerin gece çarşafın altına serdiği naylonlar işe yaramaz. bence yatmayın.
  • en samimi duyguların insanıdır.

yer yatağı mı kaldı olum be, behey gidi eskiden yer yatakları yapılırdı. oraya yatıya gelen can ciğerler olurdu. gece üstlerine basılır, sabah yer yatağında "5 dakika daha" uyumaya devam edilirdi...

ne çok yitip gittik be.
  • (bkz: trample) fetişine kurban gitmiş misafirdir. ahadahashu
    (bkz: yaran başlıklar)
  • su içmeye kalkıp, dün yattığım yatakta yaşlı kadının üstüne oturmuşluğum vardır.
    iyi ki wc diye mutfağa işememişim.
  • efsane başlık. gece gece geldi aklıma yine güldüm.
    (bkz: yaran başlıklar)
  • en çok öğrenci evinde olur bazen bilerekte basılır. güzel anılardır.
    (bkz: öğrenci evi)
  • teravide dayının biri diz çöktükten sonra kafama oturmuştu.