şükela:  tümü | bugün soru sor
  • işte kimsenin bilmediği bir gerçeklik daha.
    bi sikim bilmiyorsunuz bari öğrenin buyrun
  • sakalındaki pire ve bilimum haşarat biyolojik çeşitliliğe katkısına, "eniştayin" gavuroloji konusundaki bilgisine, kullandığı dil türk diline hakimiyetindeki üstünlüğe işaret eden bir "ilmiyyeci" ortaçağlı, çok bilgili, 8. yüzyılda yaşıyor olsak aslında gideri var. yer çekimi derken takındığı kuantumcu softa pozuna girmiyorum bile. fizik fizik olalı böyle zulüm görmedi yeearabbim.
  • evet einstein bulmadan önce havada uçuyoduk çünkü.
    (bkz: keşfetmek)
  • yer değil, kütle çekimi.
    newton yerçekimini deneyimliyor, einstein kütle çekimi hakkında çalışıyor.
    her gördüğü gravity'i "yer çekimi" olarak çeviren insanlarla nereye kadar?

p.s. videoyu seyretmedim bile direkt başlıkta sıfırı verdim, otur!
  • şimdi hemen ekşici refleks devreye girmiş olay kapanmış adam itin götüne sokulmuş; ğeki ne kadar haksız bu zat?

hiç değil aslen; size ilmin beşiği amerikadan bir örnekle durumu izah etmek isterim; basketbol branşını domine eden ırk hangisidir? peki eğitimden en az fadalanabilen ırk??!?

evet parlak dimağlar hemen bağlantıyı gördü... adam eğitimsiz olduğundan dolayı ne einstein’ı ne de onun bulmuş olduğu yerçekimini tanıyor, hayvanın evladı bi zıplıyor 5 metre beyaz adam zıplıyor 30cm çünkü biliyor ki yerçekimi var öbürüsü bilmiyor uçuyor...

yani hoca o kadar da haksız değil

selam ve dua ile...
  • gravity, kütle çekimi anlamında iken yerküre'nin kütle çekimi yerçekimi olarak adlandırılır.
    önce savınızı doğru yazınız, sonra fizikçilerin çalışmalarının muhasebesini yapmaya yeltenirsiniz.
    ama kabahat salt sizde değil, kimler öğretiyorsa onların da var işin ucunda sorumlulukları.
    girdiyi düzenleme nedeni: noktalama imleri ve gizli bakınız kısımları eklendi.