şükela:  tümü | bugün
 • yaş, meslek, cinsiyet, dil, din, ırk, boy, pos vs. ayrım gözetmeksizin yere çöp (kağıt, sigara izmariti, pet şişe ve bilumum materyal) atan herkes maldır, hatta malın önde gidenidir.
  broşür dağıtılan meydanlarda kendisine kolaylıkla rastlanır.
  aslında yukardan bi yerden pusuya yatıp çöp atanı gördüğün zaman üzerine hani şu paintball'da kullanılan boyalardan fırlatıcaksın, neye uğradığını şaşıracak. renkli renkli dolaşacak böyle bütün gün.
 • insan değildir, insan olan yere çöp atmaz.
 • bunu yapan kişinin evi de çöp evi gibidir. yere atıyorsa çöpü, bil ki evin içine de atıyordur. çöp kutusu bulamayıp, yediğim şeylerimi çantama doldurup evde ki çöp kutusuna atıyorum bunu yapmak bu kadar zor olmamalı.
 • kağıt kuduzu insanların dikkatini çeker, deli eder.
 • bunun bi model üstü, yere çöp torbasini atan insandir (lafin gelişi)

  buraya çöp atanin anasini sikim diye duvar yazilari okurduk hep karikaturlerde falan. geyik sanardim ben. degilmiş. bu mantalitede o.ç. ler gercekten varmiş.

  yakalamak icin 200-300 tlye kamera kurmayi bile dusunur oldum. o derece sinir noktasindayim hesap et.
 • başına şöyle birşey gelebilir:

  kampüsteki en taş, en güzel hatun ve herkes peşinden koşuyor. bir oğlan var ki 2 sene düşündü bu hatunu, hepimizin kafasını sikti, sonunda tanıştı, ve oha!!! birlikte olmaya başladılar. hepimiz erdik muradımıza.

  tam iki hafta sonra. oğlanın arabasında, oğlan şoför koltuğunda, hatun yolcu koltuğunda, biz iki arkadaş arka koltukta. hatun bişeyler yedi (pop kek falandı sanırım), camı açıp buruşturduğu kek poşetini camdan dışarı attı. oğlan zınk arabayı sağa çekti.

  -in arabamdan!
  -ne oldu canım? neden?
  -in dedim. nasıl çöp atarsın dışarı, üstelik başka birinin arabasındayken!
  -ay ne var bunda manyak mısın aaaa sinir etme beni!!!!
  -kendi aracından atarsın, gören medeniyetsiz der, senin sorunun. şuan başka birinin aracındasın, başka birini temsil ediyorsun. defol in arabadan!

  kız indi gitti. hepimiz şok. ayrıldılar tabi. en taş kampüs hatunlarına burdan duyurulur.
 • yere balgam atan insandan daha hoş karşıladığım insan
 • arabanın camından çöp atan insandan farkı yoktur. dil , din ve ırk farkı gözetmeden tiksinme duygusu uyandırır insanda. genelde çocukken bu eğitim verilmediyse ömür boyu aynı şekilde devam eder.
 • bu insana karşı yapılabilecek en güzel hareket, attığı çöpü kendisine göstere göstere yerden alıp, gidip çöp kutusuna atmak ve hiç bir şey dememektir. eğer az biraz insansa, utanacaktır zaten, he eğer hiç utanmazsa bundan, ne söylerseniz söyleyin boşa olacaktır.