şükela:  tümü | bugün
  • yaş, meslek, cinsiyet, dil, din, ırk, boy, pos vs. ayrım gözetmeksizin yere çöp (kağıt, sigara izmariti, pet şişe ve bilumum materyal) atan herkes maldır, hatta malın önde gidenidir.
    broşür dağıtılan meydanlarda kendisine kolaylıkla rastlanır.
    aslında yukardan bi yerden pusuya yatıp çöp atanı gördüğün zaman üzerine hani şu paintball'da kullanılan boyalardan fırlatıcaksın, neye uğradığını şaşıracak. renkli renkli dolaşacak böyle bütün gün.
  • insan değildir, insan olan yere çöp atmaz.
  • bunu yapan kişinin evi de çöp evi gibidir. yere atıyorsa çöpü, bil ki evin içine de atıyordur. çöp kutusu bulamayıp, yediğim şeylerimi çantama doldurup evde ki çöp kutusuna atıyorum bunu yapmak bu kadar zor olmamalı.
  • kağıt kuduzu insanların dikkatini çeker, deli eder.
  • bunun bi model üstü, yere çöp torbasini atan insandir (lafin gelişi)

buraya çöp atanin anasini sikim diye duvar yazilari okurduk hep karikaturlerde falan. geyik sanardim ben. degilmiş. bu mantalitede o.ç. ler gercekten varmiş.

yakalamak icin 200-300 tlye kamera kurmayi bile dusunur oldum. o derece sinir noktasindayim hesap et.
  • başına şöyle birşey gelebilir:

kampüsteki en taş, en güzel hatun ve herkes peşinden koşuyor. bir oğlan var ki 2 sene düşündü bu hatunu, hepimizin kafasını sikti, sonunda tanıştı, ve oha!!! birlikte olmaya başladılar. hepimiz erdik muradımıza.

tam iki hafta sonra. oğlanın arabasında, oğlan şoför koltuğunda, hatun yolcu koltuğunda, biz iki arkadaş arka koltukta. hatun bişeyler yedi (pop kek falandı sanırım), camı açıp buruşturduğu kek poşetini camdan dışarı attı. oğlan zınk arabayı sağa çekti.

-in arabamdan!
    -ne oldu canım? neden?
    -in dedim. nasıl çöp atarsın dışarı, üstelik başka birinin arabasındayken!
    -ay ne var bunda manyak mısın aaaa sinir etme beni!!!!
    -kendi aracından atarsın, gören medeniyetsiz der, senin sorunun. şuan başka birinin aracındasın, başka birini temsil ediyorsun. defol in arabadan!

kız indi gitti. hepimiz şok. ayrıldılar tabi. en taş kampüs hatunlarına burdan duyurulur.
  • sigara izmaritlerinin bitkilere gübre olduğunu, doğada yok olduğunu, vs. sanan ya da nereye gittiğini düşünmeyen insan. yere çöp atmamaya dikkat eden ama her biten sigaradan sonra onu toprakla buluşturan insanlar yok değil. kapı önlerinde falan da asıl pisliği o izmaritler oluşturuyor. bunlarla birlikte elindeki her çöpü oraya buraya atanların zaten kendileri çöp.
  • arabanın camından çöp atan insandan farkı yoktur. dil , din ve ırk farkı gözetmeden tiksinme duygusu uyandırır insanda. genelde çocukken bu eğitim verilmediyse ömür boyu aynı şekilde devam eder.
  • attığı çöpleri yatağında bulasıca.