şükela:  tümü | bugün
  • ilginç bir duygudur. etrafınızda bunu yaptığınızı görecek kimse olmasa da o çöpü yere atmaktansa elinizde/cebinizde taşımak daha cazip gelmektedir. bununla hangi bilim dalı ilgileniyordu?
  • insanın ne kadar eğitim,ahlak ve çevreye saygısı olduğunun ispatıdır.
  • bu benimdir.
    medeni insan hareketidir.
  • doğru ve medeni bir duygudur.
  • ilginç bi şekilde çekindiğim harekettir. kendimden mi yoksa etraftakilerden mi çekiniyorum sebebi meçhul fakat en sevdiğim huylarımdan biridir.
  • yerde "çöpünü istediğin gibi üzerime at!" diye bir yazı olmadığına göre doğru harekettir. utanmaya ne gerek var ki?
  • evet yere çöp atmıyorum fakat atanlara da çok suç bulamıyorum. ben hiç çöpü on dakikadan az taşıdığımı hatırlamıyorum. hiç bir yerde çöp kutusu yok. çoğu kez eve geldiğimde atıyorum çöpü. ee insanımız da zaten çok duyarlı olmadığı için olduğu yere bırakmakta malesef. uzağa bile fırlatmaya üşeniyolar, böyle doğal şekilde akışına bırakıyolar.
  • ellerinden öpülesidir. dünyevi değil, ahlakidir. çevreye saygıyı başkasının utanç dediği duygularla varsın tanımlasın. yeter ki saygısı baki kalsın.
  • köpek bokunu buzdolabı poşetine itinayla aldıktan sonra, yakınlarda çöp kutusu bulunmadığı için elinde boklu poşetle dolanmak zorunda kalsam bile olsun, kimseye köpeğimizin bokunu temizletecek değiliz.