• sırf bu yüzden ceplerimde unutulmuş çöpler kalabalığı var.
  • bu aliskanlik cocukluktan kazanilir. hala cop bulamadigim zaman cebime koyar, evde bosaltirim.
  • olması gerekeni yapan insandır. ülkede yere çöp atabilen geniş bir kitleye sahip olmak da ayrı üzücü.
  • doğanın sadece insan ırkına ait olmadığını bilen; hayvanların, bitkilerin ve diğer canlıların yaşam hakkına saygı duyan kişidir.
  • doğada nadir rastlanan türdendir. özellikle ülkemizde yakın zamanda koruma altına alınmaları bile söz konusu olabilir.
  • ben de yere atmıyorum. askerde bu yüzden alay komutanı olacağıma alay konusu olmuştum.
  • sığıristanlıların şaşırdığı insandır
  • hayatım boyunca bir kere bile yere çöp atmadım. atan insan görünce aşırı soğuyorum o insandan. medeniyet zor olmasa gerek. he gübre olayına girecek olursak bildiğim kadarıyla bu sebze, meyve atıkları için geçerli ve doğaya faydası olmasi için sanırım oldukça fazla olmalı.
  • insandır. o çöpü cebine koyup da çöp kutusu arayışında olmak kadar basit insan olmak. ayrıca, yere tükürmeyen insan da bunlara dahildir.
  • öyle ya da böyle hayatı boyunca ezilme ihtimali olan insan türüdür. çöp doğanın ihtiyacıdır gübre gibi adeta, büyük resmi görün ve çöp lobisinin dikte ettiği şeyleri yapmayın. yakınınızda çöp varsa atın tabi ama yoksa eğer doğa göz açıp kapayana kadar yok edecektir çöpü, korkmayın mahalle baskısından. çöp doğanın besinidir.
hesabın var mı? giriş yap