• balon yapanları da var bunların. sabah benim cama gelip pat pat patlatıp kaçıyorlar. ne ara öyrendin amk balon yapmayı sen?
  • kuş beyinlidir
  • daha önce böyle bir eyleme girişebileceğini düşünmediğim kuş. ama onun bunun ayağına yapışmasın diye etrafa sakız atmadığımdan içim rahat. böyle bir olasılık olması bile o sakızı atmaktan sizi men etmeli. yer çekimine meydan okuyan dünyanın en sevimli ve en zarif hayvanıdır kuşlar. akbabasından hint bülbülüne kadar. onları koruyalım; sevelim.
  • öyle olmasa bile bırakalımda öyle sansınlar. belki bir nebze de olsa sıcak yaz aylarında ayakkabıya yapışan sakızlardan kurtulmuş oluruz.
  • hergün penceremize gelen, elimizden yem yemeye alıştırdığımız güvercinlerimiz var. biraz evvel bi tanesi geldi, acaip keyifsiz gözüküyo, yemek yemiyo, öle oturup duruyo. yakından bi baktım, gagasında beyaz bişi var. yemek yemeye çalışıyo, yem ağzından düşüyo falan. sözlükte daha evvel bu başlığı okumuştum o yüzden gagasına sakız yapıştığını tahmin ettim. allahtan hayvancık bize alışık ailecek. mutfağa girip yemek yiyodu falan bayadır. gene içeri girince, üstüne tülbent atıp yakaladım. annemle gagasını temizledik. o da anladı heralde yardım etmek istediğimizi, sakin sakin durup, sakızı çıkarmamızı bekledi :((((

maalesef her kuş bizim güvercinimiz kadar şanslı olmuyo. gerçekten de biraz daha duyarlı olmakta fayda var. alt tarafı sakızınızı yere değil de çöpe atacaksınız. o kadar da zor olmamalı :/
  • bunca yıl kandırılmış olduğumu farkettiğim vaka. meğersem hayvanlar kokuyla besin ayirt edemiyormuş, bakıp seçiyorlarmış. yazıklar olsun tüm anaokul örrtmenlerime.
  • kel kartal* falan gibi karizmatik bir kuş değildir. olsa olsa gariban bir güvercin falandır.
  • yerde zar bulup barbuta bulaşan kuşların köylüsüdür.
  • şöyle de hoş bir tiye almaya neden olmuştur:

http://hizliresim.com/0qewl9
hesabın var mı? giriş yap