şükela:  tümü | bugün
  • sokakta o malum eylemi yaparken gördüğüm anda, kendisine olan nefretimi, ağzını burnunu dağıtarak gösterme seviyesine çıkarmak istiyorum. bittabi, tükürdüğü alanı yerden kopararak ona sossuz yedirmek de içimden geçmiyor değil, ama tutuyorum kendimi. nitekim hulk değilim. ha hulk ve muadili bir kahraman olsaydım, emin olun bunu yapardım. siz de ana haber bültenlerinde "mobese kameraları yere tüküren kişiye, tükürdüğü yeri yediren bir vatandaşı görüntüledi!" haberi çıktığında seyrederdiniz beni.

acaba bu yaştan sonra hulk gibi bir nükleer deneyde gamma ışınlarına mı maruz kalsam. radyoaktif örümcek bulup kendimi mi ısırtsam. ikinci organize sanayiye gidip kemiklerime adamantium mu enjekte ettirsem bilmiyorum. aslında fena fikirler değil. bir google'a bakayım. yere tüküren insanlar, korkun bendeeeen!
  • aslında yere tüküremeyen insanlardır. çünkü insanoğlu yaşam alanının büyük bir bölümünü betonlarla kaplamıştır zaten. sonra o betonlar fetişleşir. sabah akşam temizlenir. kırılır yeniden yapılır. şekilciliğimizin, doğadan gelen ufacık bir çamur izine bile tahammülü yoktur.

beton hayallerine dalıp giden insanoğlu da tükürüğü gözüne sokanın beton olduğunu ya da tükürüğün daha ''insan'' olduğunu kavrayamaz ki güzel hücrelerini boş yere, kendi kendine kinlenerek öldürür.
  • dişlerini de kullanarak tükürme menzilini genişletebilir, geliştirebilir; en son, istediği noktaya, nokta tükürmeleri yapabilir hale bile gelebilir, evet; böyle bir şansı hep var; tercih meselesi bir anlamda: ya kendi teknolojisini yaratır, alemin en büyüğü olur, televiyon praogramları, muhabirleri peşinden koşar ya da sokaklara kimsenin kendini tanıyamayacağı izler bırakır, derdini kimseye anlatamaz, kimse anlamaz, bazı insanlar kendisini aşağılar, yerer; yok olmaya mahkum olur.
  • bunlar için site bile açılmış

[http://www.yeretukurme.com/ http://www.yeretukurme.com/]
  • şimdi başlıkta anlatılmak istenen, bu yere tükürme olayını alışkanlık haline getirmiş, haaarrrrkkhh tuuuuuu, diye balgam atan insanlarsa, diyeceğim bi şey yok, baya iğrenç kötü bi görüntü tabi. ama yanımda mendil yoksa, yakınlarda bi çöp tenekesi bulunmuyosa, sokağın ortasına değil belki ama ben de bi soteye gidip tükürüyorum. o balgamı yutmak pek de akıl karı bi iş değil çünkü. (yalnız ses çıkarmadan hallediyom işimi o konuda hassasım)
  • çalıştığım bir yerde ilkokul mezunu bir çaycımız vardı. kadın yanında daima bir paket peçeteyle dolaşıyordu. yerlere tükürenlere "buna tükür" diyerek peçete dağıtıyormuş. bugüne kadar kaç kişiyi bu yolla eğitebildik bilmiyorum ama yanımda kağıt mendil varsa tükürene ben de veriyorum o zamandan beri. salak salak suratıma bakıp cevap vermeden devam ediyorlar genelde.
  • (bkz: lama)
  • tam yere tukururlerken yer cekimin yok olmasini diledigim insanlardir.. boole bali kasiktan akitinca yavas yavas kendiliginden kasiga dogru geri cekilir ya, tipki onun gibi miktari da geri tepis hizi da seksendokuz kat artsin bogazini tikasin deyu hayal ettigim fırtıktır.