şükela:  tümü | bugün
  • chp'de 59 il başkanının genel merkeze desteği üzerine 24 haziran seçimlerinden sonra kararını verdiğim ama bugün net bir şekilde eyleme geçtiğim hadisedir.
    mart yerel seçimlerinde oyum açık açık adalet ve kalkınma partisi'ne recep tayyip erdoğan'a.
    halen chp'ye üyeyim, ilçe yönetiminde görev yaptım, gençlik kolları başkanlığı yaptım, babam dedem ve dedemin babasından bu yana chp'li bir aileden geliyorum ama artık yeter.
    parti hiç bir döneminde bu kadar aşağılık bir yapının rantçı, mezhepçi bir yapının eline düşmemişti. chp baraj altında kalmıştı yine de bunlar gibi adi insanlar yönetime gelmemişti.
    bunların elinden iyi gelir getiren yağmaya açtıkları belediyeleri almadan bu parti düzlüğe çıkmaz. ne kemal ne muharrem ikisini de istemiyorum. tabii kılıçdaroğlu denen adamdan, partiyi ve belediyeleri yağmalayan mezhepçi çeteden tiksiniyorum. bunlar görüp görebileceğiniz en aşağılık insanlardır.

bunlardan kurtulmanın tek yolu bunların sülük gibi emdiği damarları kurutmaktır yani belediyeleri ellerinden almaktır. bunun yöntemi ise sandığa gitmemek veya başka bir muhalif partiye oy vermek değildir açık açık akp'ye vereceksin ki bunlar tam dağılsın bir daha gelemesin.

chp'yi yıkıp yeniden yapmadan bu iş olmayacak. bir genel başkan değişikliği ancak sürünmemizi uzatır tam yıkacaksın ki herkes dağılsın.
    partiden menfaat elde edecek kimse kalmayınca inanmış, idealist kadrolarla chp yeniden yükselsin.
    (bkz: belediye seçimlerinde chp'ye oy vermiyorum)
  • chp'ye kızıp, ülkeyi soyup soğana çeviren partiye mi veriyorsunuz yani? bir partiye zarar vermek için ülkenin geleceğiyle oynamak, ha? çok akıllıca.
  • pire için yorgan yakmaya benzeyen eylem! nasıl ki pireyi ilaçla öldürmek varken yorgan yapmak saçma bir eylemse burada da chp de değişimi gerçekleştirmek varken başka partiye oy vermek o kadar saçma bir eylemdir.
  • valla ankarada yaşayan ve bugüne kadar sürekli chp'ye oy vermiş biri olarak mustafa tuna aday olursa ve chp'de değişim olmazsa gerçekleştireceğim eylem.

sen adama diktatör de, tek adam de, demediğin bok kalmasın sonra gel, sikko bi koltuk için daha beterlerini yap. yemezler kk yemezler. er ya da geç gideceksin. gitmeyeceksen de oy falan yok.
  • izmir’de 3-5 esnafla sohbet imkanım oldu, azımsanmayacak kadar çoklar. dikilideyim, yıllardır buranın inatla çözülmeyen sorunlarını biliyorum, artı olarak yerel belediye başkanı ile büyükşehir bld bşk. kavgalıymış, bu yüzden de dikili üvey evlat muamelesi görüyor. hem dikili bld başkanından hem de büyükşehirden nefret ediyorlar neredeyse. haliyle kendileri tekrar aday gösterilirse chpye oy vermeyeceklerini belirtiyorlar. ancak her şeye rağmen bu kararın arkasındaki asıl neden kemal kılıçdaroğlunun koltuğunu bırakmaması
  • içlerinde yer almayacağım oluşum.

parti içerisindeki eksiklikleri gidermek daha mantıklı geliyor bana. düzeltmek varken, neden yok etmeye çalışalım ki.

dipnot: bunlar benim düşüncelerim, yanılıyor da olabilirim.
  • bu kadar aymazlıktan, bu kadar yobazlıktan sonra akp olmasa bile bir başka partiye oyumu vereceğim.

sen 9 seçim kaybet hala pişmiş kelle gibi orada dur.

ayıp gerçekten ayıp.