şükela:  tümü | bugün
  • benim için bu kriterler facebook ve twitter hesaplarına sahip olması. mahalleye yeni taşındığım için, evi de sadece uyumak için kullandığımdan etrafımda hiç kimseyi tanımıyorum. bu yüzden kendime böyle bir kriter belirledim. böyle hesapları olan adam dönemini yaşayan adamdır. şansıma da buldum. ahmet karamanlı. az önce de bakarken youtube videosunu buldum. biraz reklam gibi oldu ama kusura bakmayın.

http://www.youtube.com/watch?v=6qm9vmxwxkk
  • cinsiyeti bunlardan biridir. üç yıldır oturduğum mahallenin muhtarını ne gördüm, ne adını duydum. sırf kadınlar siyasette, yönetimde daha çok yer alabilsinler diye kadın adaya oy vereceğim. birden fazla aday varsa daha genç olanına veya ismi güzel olana vereceğim oyumu.
  • hiç bir partiyle alakası olmaması yeterlidir.
  • muhtar kelimesinin bir anlamı da seçilmiş kişi demek. yani neo, yani the matrix. yani aksiyon, kan-gözyaşı, drama, yani yani yani.

muhtar olmanın kriterlerinden biri "hırsızlık, kaçakçılık, dolandırıcılık, sahtecilik ve sahte kağıtları bilerek kullanmak, inancı kötüye kullanmak gibi yüz kızartıcı suçlardan biriyle veya ağır hapis cezasıyla hükümlü veya kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak"

halbuki bu kriter çok tanıdık. dejavu yaşamış gibi oldum, kesin matrix'te birşey değiştirdiler.
  • şehir yerinde muhtarların ne iş yaptığını anlamayan bir insan evladı olarak, 877 liranın nefret etmediğim bir insana gitmesi için belirlediğim tek kriterdir.
    (bkz: recep tayyip erdoğan sevgisi)
    (bkz: negatif korelasyon)
    nereden bilelim? bu noktada önyargı demeyelim de broşürler bir öngörü oluşturabilir. adayın fotoğrafı, azalar, kurulan cümleler, verilen vaatler, adayı destekleyen insanlar...
  • ismi ve cinsiyeti başta geliyor olsa gerek. yoksa nerden tanıycaz la muhtar adayını.

mesela ben baktım listenin bir tanesinde bütün heyet kadın, bastım geçtim.
  • (bkz: hijyen)
  • (bkz: apartman görevlisi)

-abi bu adaylardan hangisi bizim apartmana yakın? işimiz falan düşerse aramayalım şimdi.
  • ikametgah belgesi artık nüfus müdürlüklerinden alındığı için şehirlerde muhtarların yapacağı hiç bir şey kalmamıştır. ben başı açık kadın adaya verdim. diğerleri ya kapalı ya da sakallıydı. mevcut muhtarımız da selahattin çakaler gibi bir şey zaten!