şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anka haber ajansının seçimleri kasım 2018'e alınması haberidir.

  --- spoiler ---

  genel seçimlerin erken yapılacağı söylentileri varken, akp yerel seçimlerin erkene alınması konusunda adım atıyor. anka’nın edindiği bilgilere göre akp, çok fazla ihtimal vermese de chp’nin nabzını, yerel seçimin kasım 2018’e çekilmesi için yoklayacak. chp’nin de kabul etmesi halinde yapılacak anayasa değişikliği ile 2019 mart ayında yapılacak yerel seçim, kasım 2018’e çekilecek. seçimin erken bir tarihe alınması için anayasa değişikliği şartı var. akp'nin bunun için chp’nin desteğine ihtiyacı var. mevsim şartları ve yazıcıoğlu örneği akp'li kurmaylar, seçimlerin yapılması ve propaganda çalışmalarının yapılmasına en uygun mevsimin sonbahar olduğu görüşünde. mart ayının seçim için çok uygun olmadığını savunan kurmaylar, muhsin yazıcıoğlu'nun 25 mart 2009'da seçim mitingi için maraş’tan yozgat’a giderken uçak kazasında hayatını kaybetmesini, hava şartlarının kaza yerine ulaşılmasına engel olduğunu örnek vererek, bu gerekçelerle akp yerel seçimlerinin tarihini değiştirmek istiyor. öte yandan, seçimlerin zamanında yapılmasını söylem ve parti sloganı haline getiren cumhurbaşkanı erdoğan’ın da bu konuda ikna edildiği belirtiliyor. ancak, chp’ye çok ihtimal vermeyen akp kurmayları bu hafta yerel seçimlerin kasım ayına alınması gerektiğinin gerekçelerini chp’ye anlatmaya hazırlanıyor. kılıçdaroğlu da erken tarih demişti akp'liler, yerel seçimlerin erken bir tarihe alınmasını yakın bir zamanda chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiğini anımsatıyor. akp, yerel seçimlerin kasım ayında yapılması için atacağı adımda ise kılıçdaroğlu’nun çağırısını hatırlatacak.
  --- spoiler ---

  kaynak : link
 • tekrar gündeme gelen hadise imiş.

  belediye seçimlerinin erken yapılması gündemdeymiş. tivittırda öyle diyolla.
 • istanbul ve türkiye’nin her yanındaki “teşekkürler x memleket kazandı” reklamları da bu durumun işaretidir. seçim bitti billboard işgali bitmedi. bir an rahat vermek bir sn boş bırakmak yok.
 • 2018 ekim ayında olacağı dillendirilmeye başlanmıştır. 10 ağustos 2018 tarihinde habertürk gazetesi tarafından nagehan alçı tarafından 16 yada 23 ekimde olması gerektiği ifade edilmiş. link yok. arayın çıkar.