şükela:  tümü | bugün
  • yaşlıysa, eli öpülesi, sizden küçükse alnı öpülesi kişidir. gerçekten şu konuya çok takıntılıyım. 5 adım fazla atsa soldaki çöp kutusuna çöpünü atma şansı olabilecek insanın elindeki yediği çikolata poşedini yer attığını gördükten sonra bu başlığı açmaya karar verdim.

bunun öğrenimle alakalı bir şey olduğunu düşünmüyorum. lise veya üniversiteli hiç fark etmiyor. biraz dikkat edelim nolur. şimdi bazıları çıkıp termik santrallerden bahsedecek o kadar şeyin arasında derdine sokayım diyecek biliyorum.
  • çöp bulamadığım zamanlarda çantama atarak, bulana kadar elimde tutarak, malesef ki çöp olarak kullanılan ağaç diplerine de atmayarak katıldığım gruptur. atarken gördüğüm insanlara da ince bir sitemi ihmal etmem doğrusu.
  • yerlere çöp atanlara insan denilemeyeceği için böyle bir insan tipi gruplandırması yapmaya gerek yok.
  • benim. atana da çok fena küfür ediyorum. şerefsizliğin, görgüsüzlüğün lüzumu yok beyler gidin çöp kutusuna atın.
  • yıllardır atmayan bir kişi olarak bu gruba dahilim.
  • havaya atıyordur belki. yere düşer mi düşmez mi belli olmaz.

tabii bu dallama olduğu gerçeğini değiştirmez.
  • çocuktum, herkesin yere izmaritini attığı, tükürdüğü, çöpünü döktüğü bir ülke olan türkiye'de doğma şanssızlığına rağmen bunların yanlış şeyler olduğunu söyleyen bir anne-babaya sahip olmak gibi bir şansım vardı...

sokakta bisküvi, çikolata yeyip çöp kutusu bulamadım diye eve cebimde çöp getirdiğimi çok bilirim...

dolayısıyla bahsedilen tip için ailesinden eğitim almış tip denebilir kısaca tanım olarak...

anan baban sokağa tükürüyorsa, çöp atıyorsa, muhtemelen sen de atıyorsundur, çocukken ne görürse onu yapıyor insan sonuçta...
  • arabasinin ici belediye coplugunden hallice olan kisidir. cevreyi kirletmeyeyim diye araci yikanana kadar hijyenden uzak atik ambalajlar, kutular icerisinde yasar. gocunmaz.
  • standart insan modelidir.
    atanlar ise custom rom kullanır.
  • bunlardan biri de benim. bazen çöp bulsam bile elimde taşımaya alıştığımdan atamıyorum. yeni çöpleri taşımak için eskileri çantama atıyorum. bu sayede kendi kilom kadar çanta taşıyorum. yılda 4 defa çanta boşaltırım. bugüne dek karşılaştığım en güzel çöp, iphone kulaklığı oldu. kaybettim diye haftalarca yatakla duvar arasına nefret dolu gözlerle bakmıştım. *