şükela:  tümü | bugün
 • a takım seviyesindeki profesyonel yerli futbolcuların performanslarını yükseltip kulüpler tarafından tercih edilebilmelerini, dahil oldukları takımlarda da ilk 11'e girebilmelerini sağlayabilecek tff tarafından uygulanabilir ve takip edilebilir bir kural önerisi.

  yetenek fakiri ali'ye, veli'ye devlet eliyle yabancı kuralı, istiklal marşı vs. gibi nedenler çerçevesinde imtiyaz gösterilip pozitif ayrımcılık ile kayırılmaları yerine bu kural neticesinde her oyuncu mecburi şekilde kendine özel hoca, hocalar tutacak, yetenek fakiri olsa bile her biri zaman içinde iyi idman yaptıkları takdirde kondisyon ve dinamizm açısından n'golo kante'ye dönüşeceklerdir. bu durumdan da uzun vadede hem türk futbolu hem de milli takım kazançlı çıkacaktır.

  bafetimbi gomis gol kralı olmasına rağmen daha iyisi için sürekli özel hocasıyla birlikte çalışıyordu.

  lebron james bile on going ya da off season fark etmeksizin kendi hocaları eşliğinde çalışıyor.

  uzun lafın kısası, değişmesi gereken yabancı kuralı değil, yerli futbolcuların futbola ve kendilerine karşı olan bakış açılarıdır.

  tabii ki bu bakış açısı denklemine mantık açısından futbolu yönetenler ve kıyısından köşesinden de olsa bu endüstrinin içinde olanlar da dahil.