şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: iyi muz)
  • (bkz: omer muz)
  • (bkz: muz orta)
  • (bkz: anamur)
  • (bkz: anamur muzu)
  • ab standartlarında olmadığı için ab ülkelerine ihraç edilemeyen muzdur.
  • muz gibi kokan muz gibi tadı olan gerçek muz.
    yerli muz varken o ithal lezzetsiz kokusuz çikitaların yanına yaklaşmamak gerekir.
    yeşilken alınıp bir kaç gün bekletildikten sonra tüketilmelidir.
  • yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı mottosuna ilkokuldaki yerli malı haftalarından beri inanan biriyimdir normalde, öyle yabancı ürün özentiliğim yoktur, amasya elması, antalya portakalı, çanakkale domatesi, hatta niğde patatesi gibi yerli menşeli şeylere önem veririm ama kimse kusura bakmasın yerli muz çok tatsız oluyor...acaba diyorum bana mı hep öyle denk geliyor, mevsimi mi değil ama yok bir ithal çikita muz değil bizimkiler...evet zaten anavatanı olmayan bir ülkede ancak bu kadarı yetişir, güney amerika'daki her şey her yerde olsaydı bizde de adriana lima'lar olurdu ama olmuyor işte, zorlayarak bile bu kadar...

anamur muzu'muza saygım var o ayrı...
  • tıpkı borcamın aslında 1 tane üretildiğine inandığım gibi yapı olarak dalından çürük yetiştiğine inandığım meyve. henüz çürümeye başlayıp siyahlaşmamış olanı ile karşılaşmadım. hayır elalem taa ebesinin çikitasından taze muz gönderiyor, biz yerlisini çürümeden yiyemiyoruz arkadaş. sonra vay efendim niye ithalat açığımız var. sen yap çürümeyen muzu bak bakalım kalıyor mu açık falan.

ha aradan biri çıkıp derse ki "muz bu arkadaşım siyahı makbuldür.." diye, tercih meselesi afiyet olsun der geçerim tabi.
  • bugün uzun bir aradan sonra çikita ve bilumum ithal muzlar yerine almayı tercih ettiğimlezzetli ve ucuz muzdur. gerekirse her gün bir kilo alırım putin'e inat o bok yesin.