şükela:  tümü | bugün
  • bilim,sanayi ve teknoloji bakanı faruk özlü'nün, yerli otomobillerin b ve c segmentinde olacağını ve emsallerinden en az %5 daha ucuz olacağını belirttiği açıklamasıdır.

türkiye'de bu segmentteki elektrikli araçların ortalama fiyatını bilmiyorum ancak 100 bin tl'lik yabancı menşeili bir araç yerine 95 bin tl verip "yerli ve milli" bir arabaya binebileceğiz.

sizce de yerli ve milli olması bizler adına çok kârlı bir iş olmamış mı?

haber linki

(bkz: arriva arriva andele andele)
  • bize kakaladigin fiyat degil, avrupa'ya sattigin fiyat onemli.

goreceksiniz ki akp'nin bu yerli araba mavrasi kuresel pazarda ya sunulamayacak,
    - ya 2. sezonu olmayacak,
    - ya da kuresel pazarda ayni segmentin avrupa fiyatinin %10 - %30 altinda satilacak.

her halukarda ulke kalkindiriyoz diye size kalkindaldiracaklar.

daha potansiyel teknik sicislara gelmiyorum, sifirdan a4 yaptiklari varsayimiyla sadece pazarlamasini yazdim.
  • teknoloji, üretim kalitesi... vs. olarak da en fazla 5% geride olacaksa neden olmasın.

ama işin, vestel'in "yerli" telefonlarına döneceğini ve bir süre sonra "zarar ediyoruz" diye yabacı markalara yeni vergiler geleceğini hepimiz tahmin edebiliyoruz.
  • beceremeyecek bu herifler bu işi, belli oldu. kafaya bak!
  • ülke gündemine bakarak ben açıklamayı yüzde 5 daha pahalı olacak diye beklerdim.
  • yerli otomobilden ötv alınıyorsa, kendi emsal segmentine göre %5 lik ucuzluk varsa neden yerli araba alınsın ?

"emsallerinden en az yüzde 5 daha ucuz olmasını hedefliyoruz" vay be hedefliyorlarmış yani o da kesin değil.
  • ula yabancı otomobil üzerine %100 vergi koyup satıyorsunuz, %5 ucuz olsa ne olur?

kafası güzel adamın çirkin lafı.
  • insanları aptal yerine koymaya doymayan zihniyetin son açıklaması bu herhalde.
    evet zaten yüzde 5 indirimli diye herkes sabahlara kadar sıraya girecek,izdiham olacak.
    bu kafayla normal bir ülkede seçim kaybedilir ama söz konusu türkiye olunca bir şey diyemiyorum ne desem gg olur.