şükela:  tümü | bugün
 • hırvatistan: c+

  öyle küçük kendi halinde ülke. futbola çok yatırım yapmışlar, ingiltere arjantin filan dinlemediler. futbol kulüplerine dinamo zagreb filan yatırım yapılabilir. olumlu.

  azerbeycan: a-

  çok istikrarlı ülke. başkanları hiç değişmiyor sistem tıkır tıkır işliyor, zerre siyasi istikrarsızlık yok. başkanın eşi de hoş bir hamfendi. eksiyi de abartıp bokunu çıkartmayalım diye verdik. yatırım yapılabilir ancak rüşvete belli bir miktar önceden ayrılmalı.

  türkiye: a++

  ekonomi yönetimi artık güvenilir ellerde(insan damadına güvenmeyecekse kime güvencek?) tek eksiği olan başkanlık da geldi, o yokken hep bir şeyler eksik gibiydi. ülke artık şirket gibi yönetiliyor hep özel sektörden bakanlar var. facebook, google da özel şirket olduğuna göre bu ülke yardırır yürür büyük potansiyel var. dolar falan hikaye, zaten dolar yükseliyorsa sizin için iyi paranız yükseliyor işte burada. tam yatırımlık cillop gibi ülke yani. ben olsam evi arabayı satar basardım. kaçmaz banko.

  almanya: f-

  ab dağılacak diyorlar, ingiltere zaten kaçakları oynuyor. haklarındaki tek iyi şey gurbetçiler ve 80-90'larda onlardan gelen cd'ler ve çikolatalar. zaten hepsi artık burda da var bir espirisi kalmadı. bu almanlar hepsi domuz. o yüzden notumuz f- yatırım matırım yapılmaz, kaçın kurtarın. battı batacak iflasın eşiğinde.

  ingiltere: d+

  ab'den kaçmaları iyi oldu, ab'nin çekemediği ülkeler var(mesela biz) arada sapıtsalar da gene de görünüm olumlu. yatırım yapmayın ama izlemeye alın.

  gabon: b+

  afrika'nın yükselen yıldızı. terörle mücadelede çok iyiler(fetöcüleri verdiler) umut ışığı saçıyorlar. bizi de seviyorlar sağolsunlar. yatırım yapın, alın verin gabon'a can verin.

  yunanistan: d-

  zaten battılardı. sonra ab ile anlaşma filan. gene de hala orada burada ileri geri konuşuyorlar. f olmamasının sebebi de ab tarafından ezilmesi. gene de görünüm negatif. bir bok olmaz. malı mülkü satın vatana dönün.
 • rusya: b+

  bir başka çok istikrarlı ülke. seçimi kimin kazanacağını hiç kimse merak bile etmiyor, baştan belli oluyor o derece istikrarlı. zaten istediğini aday yaptırıyor istediğini yaptırmıyor putin başkan, muhalefeti bile kendisi belirliyor. ekonomik açıdan bakarsak dev gibi ülke, petrol doğalgaz da var. bir ara terso hareketleri oldu ama sonra toparladı. büyük süper güç. kızları güzel. sıcak denizlere de indiler her sene antalya,kemer. o yüzden yatırım yapılır, görünüm bir tersoluk yapmazlarsa pozitif. gene de nedendir bilmem güvenmiyom ben bunlara.

  bae: -

  bunlar da önceden iyilerdi. sonra bişiler oldu itliğe serserliğe bağladılar, orada burada arkamızdan konuşuyorlar. abd'nin israil'in köpeği hepsi zaten ne puanı olacak puan muan yok. gidin size abd puan versin. hadi canım kış kış.

  israil: c-

  tüm dünyayı bunlar yönetiyor ama iyi yönetemiyorlar bize verseler daha iyi olurdu. o yüzden allahları var bir "c"yi hakediyorlar. ama çok artislik yapıyorlar, sivri çıkışları var. o dili keserler. o yüzden görünümleri de negatif. yatırım yapılabilir ama yapan fetöcü,pkklı,dhkpci,mason,faiz lobisidir. bu lafları kabul eden yapsın.
 • turkiye yildizli peki 100
  dis gucler israil abd alamanya otur sifir
 • muhtemelen amerika müttefiki ülkelerin notlarının iyi olacağı rapolar sunacak bir kuruluş olur.
 • eee hani trump reisin amerigası ????
 • abd: c+

  bunları ingiliz derin devleti, masonlar, israil, faiz lobisi, kurtlar konseyi yönetiyor. trump başgan oldu, değişik bir arkadaş. tam çözemedik üzerinde çalışıyoruz şimdilik. kasedi var diyorlar, ben bulamadım ama internette. yine de kendine has bir havası var. o yüzden bir "c"leri var allah için. görünüm de +. fetöyü verseler a'lık potansiyel var da işte onlar yönetmiyor sonuçta masonlar,ingiliz derinleri,faiz lobisi ve kurtlar konseyi vermiyor. o da onların sorunu. yatırım yapmayın şimdilik inadına.
 • kuzey kore: b+

  bence bunlar içlerine kapalı filan ülkede acayip işler dönüyor. çok rahatlar, her şey güzel bilerek göstermiyor şerefsizler, fakiriz, eziliyoruz, çalışma kampı filan göstermelik. bir potansiyel var ama dur bakalım. görünüm olumlu yani bir olumsuzluklarını görmedim bize. götü yiyen gitsin yatırım yapsın.

  ha unutmadan, acayip istikrarlı 70 senedir aynı aile yönetiyor. başkanlık rejimi mi var ne var onu bilmiyorum yoksa da var gibi güzel yani, sistem işliyor, bürokrasi sorununu halletmiş, tek elden kaymak gibi yönetiliyor.
 • kktc: a-

  fuhuş ve kumar. bu ikisinin olduğu ülke batmaz arkadaş. kapat gözünü yap yatırımını hiç sorgulama. dönerse senindir dönmezse zaten.. ehehöm neyse güzel ülke ama aşırı sıcak. yavru vatan, bizdeki yukarıda yazdığım olumluluklar dolayısıyla onları da olumlu yapıyor. oradan a'yı kapıyorlar. görünüm azerbeycan gibi eksi. salladığım anlaşılmasın diye. onu çok takmayın siz yapın güzel güzel yatırımınızı.
 • abd: yıldızlı pekiyi
  almanya: yıldızlı pekiyi
  fransa: pekiyi
  rusya: iyi
  hırvatistan: iyi
  yunanistan: orta
  ukrayna: orta
  bulgaristan: geçer vs.
 • avusturya: c-

  ya düştün işte elimize avusturya. namıssız avusturya faşo avusturya. ab'deki baş düşmanımız, ülkemizdeki başkanlık sistemini, istikrarı ve büyümeyi kıskananların bir numarası. bakınız çok enteresan sene 1689 viyana kuşatma altında. anneler çocuklarını "türkler geliyor türkler türkler" diye korkutuyor, viyanalı kadınlar yakışıklı osmanlı erkekleri için süsleniyor, genç şövalyeler yusuf yusuf. neyse işte bir şekilde viyana alınamıyor. işte o zamandan beri var bu avusturya'da bir şeyler. başbakanları ülkemizin sadrazamıyla(damat berat paşa olabilir) eşit sayılmalı. küçücük ülke tükürsek boğarız. geleceği yok hepsi yaşlı zaten. görünüm olumsuz. yani içiniz yiyorsa buraya yatırım yapın.

  yeni zelanda: b-

  ülkenin doğası güzel. ama çok uzak. bir de bu okyanuslardaki ada ülkeleri insanı bir ürkütüyor, deprem tsunami falan mazallah. başkanlık var mı başkanlık o önemli. başkanlık varsa da gerçi işte bir depremde gider valla tüm o yatırımlar o yüzden görünüm olumsuz. başkanlık yoksa uzak durun zaten.

  macaristan: b+

  gerçi burada başkanlık yok onu akıl edememişler ama yine de bir istikrar var. yargı medya falan güzel dizayn edilmiş. ülkede orban'ın borusu ötüyor. avrupa ondan çekemiyor zaten. doğru yoldalar o yüzden görünüm olumlu. hem bir türklük var bunlarda, avrupa'da illa yatırım yapacaksınız buraya yapın bari yabancıya gitmesin.