şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son dönem çok fazla telafuz edilen ve övünülendir. ancak bu konuda çok fazla karışıklık var. gerçekten günümüz şartlarında ve tüketime adanmış bir toplumda yerli ve milli olmak gerçektende çok zor.
 • bu ülkede mümkün olmayan mesele. türkiye, uyguladığı politikalar sonucu dışa bağımlı bir ülkedir.

  gücünüze gitsin ya da gitmesin bu böyle.

  yapılan iki uyduruk uygulama ile yerli ve milli olduk diye gezenlere rezene çayı öneriyorum. gaza iyi geliyormuş. rahatlatır sizleri de.
 • tanım:olmak için milletin a....a koymak yeterlidir. bonus olarak devletten 1milyarlık ihale alır üstüne de 500 milyona yakın vergi borcunuzuda affettirebilirsiniz,
 • milli olmaktan bahsediyorlar. ulan sen 15 yıldır halkı araplaştırmaya çalışıyorsun, zaten başardın da. bu mu milli olmak? yıllardır yaptıkları çeşitli uygulamalar ve değişiklerle toplumu araplaştırdılar. söylem ve eylem takdire şayan(!)
 • çok lüzumsuz bir mesele. bu uğurda yapılan propagandalar ise mide bulandırıcı.

  e milliyetçi geçinen ama türk milletini ileri götürme adına bir bok yapmamış türk halkına da böyle propaganda gider tabii.

  olay üretim ve bunu nasıl yaptığınız ile alakalı kekocanlar.(bkz: arge)

  olay sanata nasıl yaklaştığınızla ilgili. (bkz: sansür)

  olay sokakta gülen yüzler meselesi. (bkz: nefret tohumları)

  olay uzmanlaşabilmek ile alakalı. (bkz: kapak atmak)

  yani, uyuşturucu kaçakçısı teröristleri yaşatanların milliyetçilik propagandalarına gelmeye gerek yok.
 • ileri demokrasi ve yeni türkiye gibi iktidarın kıçından uyduruğu propaganda zırvalıklarından bir tanesi. milliyetçiliği ayaklar altına aldık diye anıran türklük düşmanı arap yalamaları domuzlar kimseye yerlilik dersi veremez.

  demokrasi kavramının içini boşaltmışlar sıra milliliğe geldi.