şükela:  tümü | bugün soru sor
  • en nihayetinde yüce türk milletimizin meclisinden "geç de olsa" çıkan uber bir fikir. neden her şeyin yerli ve millisi olsun da taksilerin olmasın? işte bu fikirden yola çıkan milletvekilimiz sayın acun ılıcalı amcası prof.dr. mustafa ılıcalı, kendine göre bir proje çizmiş ve bunun kanuni altyapısını da hazırlayacağını belirtmiş.

yerli ve milli taksi a.ş.

ancak, proje o kadar da kolay görünmüyor. hatta muhabir ablamız, sanırım dinlerken kafasına yatmadığı için: "eğer kabul görmezse başka bir çözüm yolunuz var mı?" diye sormadan edememiş. çünkü necip türk milleti olarak biliyoruz ki bu denli her bir tarafın ortak olduğu şirketlerde kavga, gürültü, patırtı, çıkar çatışmaları ve en nihayetinde çöküş yaşanır. hele ki mevzu taksi olunca, ve esnaf odalarının yapısı bilinince, sevgili milletvekilimizin fikirleri ütopik olmaktan öteye geçememiş gibi...

ama ben başka bir noktaya takıldım...haberin bir yerinde: "1994'te sn cumhurbaşkanımız, o dönem belediye başkanı olunca: hoca gel, çöz şu ulaşım işini demişti" ifadesi geçiyor...yani sn hocam: "ey reyis, sen zakti zamanında beni unutmamıştın, bu aralar başında bir sürü iş güç var ama böyle de bir mevzu yakalamışım. şimdi hatırlanma zamanım tekrar geldi. yine bana seslen çözeyim şu işi" diyor...işte ütopik olan fikir, bu strateji ile giderse güzel yürür...saray üzerinden giderse bu iş olur...o zaman bize de taksi anonim şirketinin kavga ve patırtılarını izlemek, ve hatta içinin boşaltılması operasyonlarını takip etmek düşer...

hem, bu anonim şirketin yönetim kurulu üyelerinden biri, bir televizyon sahibi olan yarışma programcısı kardeşimiz de neden olmasın?